[PROBLEM] SONOFF czujnik ruchu

Witam, mam problem ze sparowaniem czujnika ruchu SONOFF SNZB-03. Wcześniej udało mi się go sparować i działał prawidłowo, ale jak stracił zasięg, to zaczęły się problemy. Teraz nie można go sparować, dioda miga delikatnie i co jakiś czas mignie mocniej.

Istnieje jakaś możliwość przywrócenia go do życia? :smiley: Ponowne wgranie softu, jakiś twardy reset… Ktoś się orientuje w tym temacie?

Pozdrawiam.

SONOFF Motion Sensor SNZB-03 (zigbee).

Wątpię żeby dało się coś zrobić oprócz resetu i próby sparowania. Myślę że wiesz jak się resetuje. Można też, machać ręką w czasie parowania. Serio.
A i można jeszcze ręcznie wpisać ustawienia.

Jeżeli masz go daleko odepnij go i sparuj go bliżej bridge, potem powinien działać .

A czy jest jakaś lista zablokowanych urządzeń w HA? Urządzenie mogło się tam dodać po usunięciu go z HA?

Tu się dopiszę. Wczoraj z conbee 2 na HA z z2mqtt przestały działać 2vprzyciski snzb 01 i gniazdko blitzwolf. Po resecie dalej jeden przycisk się paruje ale brak akcji. Nie widać zmiany stanu po wciśnięciu. Zakładam że to nie bateria po pół roku. Co jeszcze ?

Nie zakładaj, tylko jak masz nową baterię zmień w jednym z niedziałających urządzeń i jak nie zadziała to poszukamy dalej.

Stanęły trzy, jedno na prąd, ruszyły dwa. Teraz ruszył i ten po kolejnym resecie. Dziwne.

Przyciski były połączone z koordynatorem czy routerem?

Czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją, że czujnik raportuje ruch co równe 40 min +/- 30 sek? Dopiero wchodzę w Zigbee, mam tylko ten czujnik i dwa koordynatory, pierwszy był CC2531 a obecnie właśnie wjechał nowy Itead Sonoff Zigbee Dongle Plus ten niedawno wypuszczony. Na obu czujnik zachowuje się identycznie, miałem nadzieję, że to może z winy owianego złą sławą CC2531. Oba koordynatory działają pod Home Assistant z Addonem zigbee2mqtt. Wygląda więc na winę czujnika a nie koordynatora lub z2m.

Jaka wersja Z2M, wymieniałeś baterię w czujniku?

Bateria ok, wymieniana, kilka razy czujnik parowany parowany, addon przeinstalowywany, zresztą sprawdzałem na dwóch różnych HA w różnych lokalizacjach. Sytuacja trwa już długo ze 2 miesiące tylko ciągle brak czasu żeby kompleksowo się temu przyjrzeć ;/

Firmware build date - 20210125 - to czujnik
Zigbee2MQTT version - 1.18.1
Coordinator type - zStack3x0
Coordinator revision - 20210120
Frontend version - 0.3.76

Na ruch reaguje prawidłowo, daje chyba standardowo stan wysoki na 1 minutę jeśli dobrze pamiętam. Tylko że oprócz tego właśnie te fałszywe raporty które eliminują go z użycia do jakiejkolwiek automatyzacji.

Na początek zaktualizuj Z2M do najnowszej wesji - obecnie to 1.22.0-2

Miałem podobny problem, wymiana baterie nie rozwiązała problemu.

Tutaj to opisywałem
Po podłączeniu przez smartthings problem został rozwiązany

Addon przeinstalowany na nowo bo o dziwo nie raportował mi nowych aktualizacji dlatego nie zwróciłem na to uwagi, już jest 1.22.0.