[PROBLEM] SonOff eWelink

Witam, po długiej przerwie znowu naszła mnie ochota na odbudowanie HA. Powiem że jak kiedyś coś kumałem to teraz jak dziecko we mgle.

Pozmieniało się dużo i już na samym początku mam problem z urządzeniami sonoff.

Zainstalowałem oficjalny dodatek eWelinka i w zakładce eWelink wszystko pokazuje poprawnie, mogę sterować urządzeniami. Encje są pokazywane poprawnie. Problem mam gdy chcę dodać do DASHBOARD sterowanie tymi encjami. Wciskam ON dajmy na to światła a HA twierdzi, że:

Proszę nie patrzeć na bałagan na pulpicie (jak pisałem uczę się od nowa)

Ktoś może podpowiedzieć dlaczego HA twierdzi że “SERVICE NOT FOUND” ?

Ten “oficjalny” dodatek

jest oficjalny chyba tylko w rozumieniu Chińczyków, (a raczej nie głównych developerów HA), więc to slaby przykład na naukę i “coś na początek”, bo w nim sporo rzeczy może “stać na głowie” (nie wiem czy już wdrożyli jakiekolwiek zalecenia dotyczące projektowania dodatków dla HA, ale pamiętam, że byłą o niego zdrowa awantura, bo wykorzystuje wewnętrzne funkcje HA nie przeznaczone do tego) trochę dziwi mnie ocena “6”, ale nie wiem czy autorzy jej sami sobie nie wystawili.

Rozwiązanie masz w samym dodatku - tylko przeczytaj do końca wszystkie jego strony w panelu “Dodatki” Supervisora po instalacji.

Mam na myśli konkretnie to:

Troubleshooting

  • To solve Failed to call service xxxxx/xxxxxxx. Service not found. issue, useFile editor to edit configuration.yaml. Append the following info to end of file:
switch:
  - platform: template
    switches:
      ewelink_virtual_switch:
        turn_on:
          service: switch.turn_on
        turn_off:
          service: switch.turn_off

(ciąg dalszy być może nastąpi, ale nie obiecuję)

1 polubienie

Wkleiłem i zadziałało :wink:

wracając do tego “oficjalnego” dodatku, to lepiej go odinstalować i jak dawniej dodać w configuration.yaml odpowiednie wpisy?

To rozwiązanie znam i o nie pytałem wyżej, tak czy siak dzieki.

Szkoda bo ładnie wyglądał tamten dodatek eWelink ;(

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Problem HACS => SONOFF LAN

Post został scalony z istniejącym tematem: Problem HACS => SONOFF LAN

Mam wiele urządzeń sonoff. Lokalizacje spięte vpn a w nich też sonoffy. Długo działałem na tym dodatku i nadszedł moment, że nie wytrzymałem. Czasami nie można było uruchomić któregoś, losowo. Wszystkim zmieniłem soft na tasmotę. Prawie do każdego dołożyłem czujniki temperatury. Mam też ori sonoffy z temp, kilka powr2. Od momentu zmiany softu jestem szczęśliwszym człowiekiem :wink: Wszystko działa jak powinno. Został mi jeden powr2 do zmiany jeszcze ale aby go wyciągnąć zza mebli to musiałbym pół dnia na to przeznaczyć. Od miesiąca nie znalazłem jeszcze czasu na to.

Witam
Od kilku dni przestały mi działać moduły sonoff.
Nic nie grzebałem w home assistant.
Z aplikacji ewelink wszystko działa normalnie.
Z dodatku eWeLink Smart Home też wszystko działa.
Proszę o pomoc
sonoff

Też używam ,mam kilka czujników otwarcia na wifi i jest problem bo po jakimś czasie się nie odświeżają stany.W aplikacji Ewelinka jest ok a w HA nie, zaktualizować można je poprzez wymuszenie jest tam taka opcja w dodatku ale to działa tylko raz.Pomaga przeinstalowanie dodatku ale tylko na parę dni później wsio od nowa.Nie wiem co jest przyczyną.
Mam też takie szklane włączniki światła,dwa sonoffy sv do bram i z nimi nie ma żadnych problemów działają ok.

Jaką masz zainstalowaną wersję sonoffLAN?

Sprawdź czy to nie ten sam problem

Hej miałem podobny problem do opisywanych. od kilku dni używam dodatku Ewelink Smart Home, teoretycznie było wszystko ok…ale. Dodam że w HA wszystko działa jak należy, problem jest z integracją z Home Kit. po restarcie HA wszystkie sonoffy znikają.

Już pomyślałem że wezmę je i przerobię na tasmote… no cyba że macie panowie jakiś pomysł