Problem z adresem url kamery xiaomi

Mam problem z integracją kamery Mi Smart Xiaomi C200 z HA ponieważ nie mogę ustalić adresu URL oraz nazwy użytkownika i hasła. Trochę czasu już nad tym spędziłem i sprawa wydaje się beznadziejna. W jednym z postów na tym forum znalazłem coś takiego.

Liczę jednak, że może przez rok z hakiem coś się zmieniło. Napiszę do czego doszedłem. W sieci mam kilka kamer, Wszystkie kamery Tapo program Onvif wykrył natychmiast i pokazał obraz, nawet można nimi sterować. Natomiast kamery Xiaomi C200 nie wykrył. Udało mi się ustalić adres IP tej kamery przez skaner sieci. Ten wykrywa wszystkie kamery, również tą Xiaomi. I teraz próbowałem manualnie połączyć się z nią po tym adresie przez VLC oraz przez Onvif. Bez rezultatów. Prawdopodobnie nie znam prawidłowej ścieżki. Próbowałem wszystkich 24 rodzajów wzorców URL, które znalazłem na stronie Ispy. Niestety wśród wymienionych urządzeń Xiaomi nie ma mojego modelu C200.

Próbowałem na przykład: rtsp://192.168.8.186:554/11
albo
rtsp://192.168.8.186:8554/substream,
albo
http://192.168.8.186:4747/video

W aplikacji Xiaomi nie znalazłem też funkcji udostępniania kamery w sieci z podaniem hasła, jak to jest w Tapo.

Już prawie się poddałem, ale pomyślałem o tym forum. Wielokrotnie pomagaliście mi.

I nie znajdziesz , xiaomi nie udostępnia możliwości administrowania, podglądu itp, inaczej niż ze swojej apki i chmury xiaomi.

Nie doszukałem się nigdzie informacji żeby wspierała Onvif, za to wszędzie jest info o zarządzaniu z apki. prawdopodobnie więc kamerka używa zamkniętego formatu komunikacji.

Na to wygląda. Miałem nadzieję, bo na stronie Ispy są adresy url do dziesiątków kamer Xiaomi, Czyli niektóre mają dostęp z innych aplikacji.


Xiaomi nie produkuje żadnych kamer (to samo dotyczy większości znanych brandów), one są po prostu rebrandami wypustów kogoś kto je faktycznie produkuje - stąd taki bałągan w tym, co znalazłeś, bo pochodzą od różnych producentów…

Możesz ewentualnie szukać jakiegoś nieoficjalnego firmware, bo często pewne funkcje są wycinane na życzenie zamawiającego.

Mam odmienne zdanie na ten temat. Jeżeli na kamerze jest napisane Xiaomi, to jest to produkt tej firmy. Mylisz markę z podwykonawstwem. Każda duża firma ma dziesiątki dostawców i podwykonawców. Oczywiście ci ostatni często swoje produkty oferują wielu firmom i stąd te same urządzenia sprzedawane są pod różnymi markami końcowymi. Ale tak jest wszędzie. Niektóre samochody są bliźniaczo podobne do siebie, a mają inny znaczek na masce. Czy to znaczy, że Peugeot, Citroen czy Toyota ich nie wyprodukowały?

OFF TOPIC

Sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym jest inna - przykładowo Citroeny, Fiaty i coś-tam jeszcze produkuje Stellantis, podobnie jest z innymi markami które nalezą do innych koncernów, ale nikt z nich nie produkuje wypustów “white label” do obrandowania przez kogoś innego (a taka sytuacja jest w elektronice, gdzie sprzęt produkuje jakiś OEM/ODM i firmy które sprzedają go pod swoją marką po prostu zamawiają gotowce, zazwyczaj tanie marki różnią się tylko nadrukiem, a liczące się brandy wymagają np. personalizowanego firmware).

2 polubienia