Problem z aktualizacją dodatków z Add-on Store

Moi Drodzy,

Od pewnego czasu (niestety nie zwróciłem uwagi, od jakiego dokładnie) nie aktualizują mi się niektóre dodatki pobrane z Add-on Store. Co więcej, nie mogę w sklepiku znaleźć nawet tych, które już mam zaistalowane (np. Node-Red).

image

Na ekranie nieaktualizujące się dodatki są widoczne jako zielona ikonka puzzle, a nie jako ikonka oryginalna:

Dotyczy to dodatków: ESPHome, Terminala SSH, edytora Studio Code, ZeroTier, MotionEye i Vaultwarden.
Próbowałem zainstalować je z githuba, ale linki instalacyjne podane na github są rozpoznawane jako błędne. Oto przykład komunikatu po próbie dodania dodatku node-red z oficjalnej strony do repozytorium:

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może ktoś z Was mógłby mi pomóc?
Czuję, że przegapiam wiele cennych update’ow i nawet nie jestem tego świadom…

Nie próbowałem odinstalowywać i powtórnie instalować tych dodatków, bo boję się, że skoro dostaję komunikat “Invalid repository”, nie uda mi się ich ponownie zainstalować po usunięciu…

Oto wersja HA, której używam:

image

  1. Być może Supervisor wymaga naprawy (trzeba poszukać - jest to gdzieś opisane na forum)

  2. Ten link, który wklejasz jest zły, jeśli masz na myśli repo Community to powinien być
    https://github.com/hassio-addons/repository
    w sklepie (jeśli jest prawidłowo zainstalowane) widać je tak:
    community_repo_2022-05-12_18-59

  3. ESPHome ma z pewnością nowe repozytorium
    https://github.com/esphome/home-assistant-addon
    (pisałem o tym parę razy, bo zmiana jest konieczna w przypadku “starych użytkowników”, nowe instalacje mają już nowe repo) trzeba odinstalować addon, usunąć stare repo, dodać nowe repo i zainstalować ponownie addona z nowego i po instalacji repo oraz nowego addona ma wyglądać tak
    esphome_repo_2022-05-12_19-00
    co do reszty nie wiem (ale wygląda jakbyś nie miał repo Community)

  4. Musisz odinstalować najpierw addony ze starego repo, aby móc usunąć stare repo (nie wiem czy aktualizacja HA nie usunęła ich automatycznie, ale po to są ikonki kosza i wyłączonego kosza aby łapać orient z którego repo mamy coś zainstalowane i wtedy jest ono nieusuwalne)

  5. (powinno być “-1”) czasem na dziwne problemy pomaga po prostu restart hosta

1 polubienie

@szopen , zobacz jak mi pomogłeś (już kolejny raz):

image

Jak słusznie zauważyłeś, wystarczyło zainstalować repo Community i wszystko ożyło!
Baaaardzo Ci dżiękuję :slight_smile: :beer: