Problem z automatyzacją poziomu jasności żarówki TUYA

Cześć,
Mam problem ze zrobieniem automatyzacji w node-red. Chciałbym jednym przyciskiem RF sterować jasnością żarówki w pokoju. Tzn. po pierwszym wciśnięciu żarówka się włącza (100% jasności), drugie wciśnięcie - zmiana jasności do 60%, trzecie do 30% a czwarte ją wyłącza.


Jeżeli chodzi o włączenie i wyłączenie wszystko jest OK. Natomiast nie mogę zmienić jasności.

Dopiero raczkuję w Node-red`zie ale problemem jest chyba to, że w nodzie call service nie mam do wyboru domeny Light.

Żarówka to Polux z Obi z wgraną Tasmotą, komunikuje się po MQTT. Przez interfejs Home Assistant`a mogę robić wszystko - włączać, zmieniać barwę, kolor, janość.

Co robić? Ratujcie :stuck_out_tongue:

  1. Dziwne że nie masz domeny light gdy masz encje typu light
  2. Na tym ekranie parametr brightness powinien byc zapisany tak: {“brightness”:“30”}

Zmiana zapisu parametru nic nie dała…
Mam taki błąd:
Call-service API error. Error Message: extra keys not allowed @ data[‘0’]

bo to powinna być domena light to ona obsługuje parametr brightness.
Kiedy robiłeś restart dodatku Node-RED?
Bo to naprawdę dziwne że nie masz domeny light.

Samego dodatku nie restartowałem. Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość i ewentualnie jak to zrobić.
Restartowałem całego HA.

Zrobiłem restart dodatku. Pojawiła mi się już domena light. Niestety problem jest cały czas aktualny :frowning:
Call-service API error. Error Message: extra keys not allowed @ data[‘0’]

Udało mi się rozwiązać problem. Parametr brightness powinien być zapisany w ten sposób: {“brightness”:125}.

Tak. właśnie sprawdziłem, że podałem Tobie błędną składnię. Przepraszam. Niestety z głowy jak się pisze czasem tak bywa.
Pamiętaj o restarcie NR po każdym nowym dodaniu encji w HA bo NR cache`uje stan tego co jest w HA i odbudowuje to przy restarcie.

Najważniejsze, że naprowadziłeś mnie na odpowiednie tory. Myślałem, że wystarczy zrobić restart HA. Dzięki za pomoc.

@Michał sory za offtopic, ale możesz napisać jaka to żarówka? może gu10? :wink:

To nie gu10 tylko e27.
Dokładnie ta:

Może to Cię zainspiruje
flows.json (12.7 KB)
Z pomocą Artura udało mi się ustawić ściemnianie i rozjaśnianie lamp

W moim przypadku rozwiązanie niestety się nie sprawdzi. Używam zwykłego przełącznika RF, który wysyła tylko jeden kod. Ale powoli przesiadam się na Zigbee więc niedługo pewnie to wykorzystam :slight_smile: Dzięki @ozzinse