Problem z conbee 2

Witam, problem polega na zrywaniu połączenia z conbee 2 raz działa dziesięć nie. Jak działa to dodaję urządzenia i wszystko śmiga, ale po resecie HA w integracji pojawia sie " Próbuję ponownie konfigurować" Jednocześnie Zigbee2mqtt też przestaje działać. Nie wiem jak to ugryźć .

Domyślam się że od samego początku tak jestem. Conbee 2 masz podpięty bezpośrednio do portu USB? Każdy pisze że musi być podpięty przez przedłużacz usb-usb.

Nikt sobie tego sam nie wymyslił :wink:, takie są wytyczne producenta (ConBee II Installation):

Używam CC2531 na przedłużce USB z RPi3 i też to rozwiązało parę problemów z działaniem dongla.

A propos. Czy nowe firmware z sierpnia coś wnosi ?

Nie. Mam podpięte na krótkiej przedłóżce tak ok. 20 cm.

Odinstalowałem wszystko, zainstalowałem MQTT brokera i zigbee2mqtt kilka urządzeń weszło. Niw wiem tylko czy teraz mogę skonfigurować deCONZ?

Nie mam tego sprzętu, ale podstawy znam - jeden koordynator można przypisać tylko do jednej integracji Zigbee (więc musisz się zdecydować, której z 3 dostępnych dla conbee będziesz używać: Z2M, deconz czy ZHA, broker MQTT się nie wlicza do tego limitu, ale dla niektórych integracji jest po prostu potrzebny i nawet nie muszą mieć nic wspólnego z Zigbee; z drugiej strony np. integracja ZHA działa natywnie w HA i nie wymaga instalacji brokera). Skoro już masz Z2M i działa to po co jeszcze kombinować?

PS
Problemy po restarcie pachną maszyną wirtualną, sprawdzałeś czy ścieżka do urządzenia (koordynatora) nie zmienia się po restarcie?
Czasem to może być kwestia użytego portu USB (zalecane jest USB2, a NIE USB3).

Wielkie dzięki zaczynam coś kumać.

Ja mam podpięte na 1.8m