Problem z Conbee II i

Cześć, jakiś czas temu wrócił u mnie problem z Conbee 2, Zigbee2MQTT przestało się uruchamiać rzucając:

Failed to start zigbee
Exiting…
undefined

Ostatnim razem gdy tak się działo wypiąłem conbee na parę dni i magicznie zaczęło działać po wpięciu, nie było problemu z łącznością dodałem czujnik ruchu, sterownik led. Od tego czasu zmieniałem tylko zasilanie Raspberry z usb C na pinowe.

Do raspberki podpięty mam dysk, arduino mega, i conbee 2 na przedłużce 1.8m (sprawdzałem na wielu różnych) na kablu mam 4.9V. Do tego z CC2531 również mam problem (MQTT nie startuje).

Konfiguracja standardowa

enabled: false
master: pty,raw,echo=0,link=/tmp/ttyZ2M,mode=777
slave: tcp-listen:8485,keepalive,nodelay,reuseaddr,keepidle=1,keepintvl=1,keepcnt=5
options: “-d -d”
log: true

port: >-
/dev/serial/by-id/usb-dresden_elektronik_ingenieurtechnik_GmbH_ConBee_II_DE2681837-if00
adapter: deconz

Zarówno po id jak i po device path to samo.

Gdy dla testów zainstalowałem deCONZ to conbee było znajdywane.
Od tego czasu aktualizowałem Zigbee2MQTT przynajmniej 5 razy i na każdej wersji jest to samo.
Sprawdzane na różnych portach USB

Jakieś pomysły ?

Broker MQTT nie ma nic wspólnego z Zigbe2MQTT (poza faktem, że jest warunkiem koniecznym do działania).

Jeśli broker nie startuje nie ma mowy, aby podłączyły się do niego jakiekolwiek klienty (takie jak np. Z2M) więc musisz ustalić dlaczego Mosquitto (czy może inny? broker np. EMQX?) nie działa.

1 polubienie