Problem z esp z plikiem bin

Witam. Mam mały problem z esp d1mini zrobiłem w tamtym roku sterownik do basenu, napisałem program i to utworzyłem plik bi który wgrałem espflash, po działało. Dzisiaj już nie działa jak powinno czyli esp nie czyta temperatury z czujnikach ds18b20 . Wgrałem od nowa ten plik i home jako taka znalazł tą nową integrację, mogłem ją dodać i niby jest ok, ale nie mam karty w zakładce esphome nie mogę sprawdzić logów itp jak z odczytać ten plik bo trochę namęczyłem się żeby go napisać. Próbowałem odtworzyć ten plik przez demon tool ale nic w nim nie ma. Macie jakieś pomysł ?

Z pliku .bin nie odtworzysz oryginalnego YAMLa, jedyna metoda to znalezienie backupu (wtedy to się zapewne jeszcze nazywało snapshot w HA) z czasów gdy pisałeś YAML.

Pozostanie napisać soft od nowa, a na przyszłość nauka jest taka - pliki źródłowe trzeba traktować jak “święte”.

PS Jeśli nie kasowałeś konfiguracji HA to wszystko tworzone w ESPHome znajdziesz w
/config/esphome
to oczywiście przy założeniu, że ESPHome miałeś jako Dodatek do HA
(w przypadku każdego innego sposobu instalacji pliki źródłowe są w miejscu zgodnym z instalacją)

PPS Jeśli nie aktualizowałeś Dodatku ESPHome od dawna, to podpowiedź jest następująca - zmieniło się repozytorium i starą wersję Dodatku należy usunąć, a zainstalować w Sklepie nowe repo i z niego zainstalować bieżącą wersję Dodatku
(usunięcie tego dodatku nie usuwa jego istniejących konfiguracji, więc opisany sposób aktualizacji jest bezpieczny, ale UWAGA “zaoranie” instalacji HA jak najbardziej usuwa konfiguracje wszystkich dodatków - po to istnieją backupy by niczego nie stracić nawet w razie katastrofy).

Właśnie tego się obawiałem …pamiętam, że gdzieś kopiowałem cały folder esp tylko muszę go znalesć albo szukać beckapu … ehh