Problem z Home Assistant po wgraniu konfiguracji

Witam,
Chciałem w swoim HOME ASISTANT utworzyć alarm według filmu jednak po wgraniu i konfiguracji pojawia mi się błąd 404:not found. Jest ktoś w stanie doradzić jak dotrzeć do konfiguracji i usunąć ją, wyczyścić. Home Asistant uruchomiony na Widows na konsoli Oracle

Link do filmu LINK

Za mało konkretów, opisz co KONKRETNIE zrobiłeś.
Wrzuć swoje konfigi itd. nikt o zdrowych zmysłach nie będzie oglądał filmu by znaleźć gdzie jest błąd (bo zakładam, że może są jakieś niejasne fragmenty, które mogą wprowadzać w błąd).

Jeśli już udało się uwalić całą instalację, to skasuj całą VM i załóż nową i skonfiguruj ją ponownie.

Potencjalnie lepsze wyjścia to
a) przywrócenie VM z migawki sprzed grzebania.
lub
b) przywrócenie ostatniego działającego backupu w HA (jeśli tylko masz dostęp do konsoli VM).

Przysłowia o backupach nie będę tu wrzucał, ale oczywiście jakiś świeży backup masz?

Dojście do miejsca z którego da się edytować z poziomu konsoli VM jest możliwe, ale upierdliwe, jak masz na to cierpliwość, to się z pewnością nauczysz czegoś o linuxie :stuck_out_tongue:

Z opisami problemu takiej jakości

nie ma szans na sensowne porady na jakimkolwiek forum.

Witam w konfigu wgrałem taki skrypt:

alarm_control_panel:
  - platform: manual
    name: Alarm
    code: "1234"
    arming_time: 30
    delay_time: 20
    trigger_time: 4
    disarmed:
      trigger_time: 0
    armed_home:
      arming_time: 0
      delay_time: 0

To było wszystko, przeładowałem i uruchomiłem ponownie, po tym powstał ten błąd

To nie skrypt tylko Integracja.

W dodatku ten fragment to copy+paste przykładu z dokumentacji

Więc o ile przy okazji wklejania nie wywaliłeś sobie jakiegoś kluczowego i żywotnie koniecznego do prawidłowej pracy fragmentu domyślnej konfiguracji HA (lub nie zniekształciłeś jakiegoś bloku wklejając to w jego środek), to nic się nie mogło stać, aby nie być gołosłownym wkleiłem to w konfigurację swojego produkcyjnego HA i nic mu się nie stało (bezpośrednio z dokumentacji, nie z twojej wklejki).

W Narzędziach Deweloperskich masz możliwość odpalenia lintera (kontrolera składni) konfiguracji HA


Jeśli testy nie przechodzą to poprawiaj konfigurację lub usuń zmiany przez restartem serwera HA, swoją drogą z prawego przycisku w GUI, również widocznego na obrazku powyżej (URUCHOM PONOWNIE, który restartuje sam serwer HA, a nie całą maszynę) nie skorzystasz jeśli masz rozwaloną konfigurację (natomiast reboot maszyny nie sprawdza konfiguracji HA, ale mając świadomość błędów w konfiguracji rebootowanie maszyny jest wybitnie słabym pomysłem).

Swoją drogą Dodatek File Editor, też ma wbudowanego lintera i jeśli coś jest nie halo z konfiguracją to też “świeci na czerwono”.