Problem z instalacją HA

Nikt nie stawia HA od nowa (de facto nie mówimy tu wcale o HA, tylko o instalacji HAOS), bo nie ma takiej potrzeby, to nie kwestia wielkości społeczności, po prostu system który działa stabilnie i aktualizuje się bezboleśnie nie wymaga ponownych instalacji od zera.

Sam mam jako-taką praktykę, bo pomagam bezpośrednio w tych kwestiach znajomym (a na forum niebezpośrednio i nieznajomym) i czasem mam jakiś kaprys by zmienić sprzęt (bardzo rzadko, częściej eksperymentuję na potrzeby innych) i tylko dzięki temu instalowałem HAOS około miesiąc temu (dla kogoś), a z powodu waszych problemów wczoraj i… nie udało mi się zreplikować problemu.

Co do hotfixów to moim zdaniem supervisor 2023.11.3 jest właśnie hotfixem dla zwalonego 2023.11.2 być może nie został dostatecznie przetestowany na okoliczności związane ze świeżą pustą instalacją.

Ale i tu nie widzę issue, które mogłoby pasować

Ale to jest open-source i tu trzeba realizować pierwsze prawo Adama Słodowego: “Zrób to sam”
w tym wypadku czytaj to tak: zgłoś issue
w twoim wypadku sugeruję issue do systemu HAOS
w razie konieczności zostaniesz poinstruowany gdzie masz zgłosić problem jeszcze

Nikt inny tego nie zrobi, bo zgłaszający musi mieć bezpośredni dostęp do problematycznej instalacji, aby przekazać niezbędne informacje.

PS Nie używaj cytatów do wklejania kodu i logów
na githubie działa markdown (jak i tu na forum)
przed blokiem kodu dajesz linijkę zawierającą tylko 3 odwrotne apostrofy (te spod “klawisza tyldy”)
to samo za blokiem kodu

Na forum działa też BBcode (ale zalecam używanie markdown jako identyczne z githubem) oba posty z logami poprawiłem, zobacz jak.

PPS
Zajrzyj w statystyki:

jest teraz koło 10 000 nowych instalacji miesięcznie (mówię o HAOS) czyli jakieś 300 dziennie (+ pewnie jakiś nikły odsetek ponownej instalacji u dotychczasowych użytkowników, ale umówmy się gdyby nie eksperymenty na siłę - zmiany sprzętu, to miałbym tą samą instalację pracującą jakieś 5 lat bez reinstalacji systemu, więc przyjmijmy, że jest zero takich ponownych intalacji), nikt nie zgłosił issue

Tak przy okazji - gorąco zachęcam do włączenia pełnej analityki przy onboardingu, albo później w ustawieniach (domyślnie jest wyłączona).