Problem z instalacją HACS

Witam
Zrobilem wszystko instalujac HACS jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=dfZ-OYQGS00.
Jednak po instlacji mam tylko cos takiego


Jak to rozwinac aby bylo jak na filmie?

Korzystając z oficjalnej dokumentacji:

2 polubienia

Moze jakas popowiedz bo 2 dni szukam co trzeba zrobic bez skutku a jest to moj pierwszy kontakt z HA. Moze sie innym moj problem wydawac błachy ale dla mnie to nie do ogarniecia…

Instalacja HACS to jest ostatnia rzecz, którą powinien robić początkujący użytkownik HA (czytaj: póki nie zaznajomisz się z HA w stopniu przynajmniej ponadpodstawowym, to sobie odpuść). Komponenty niestandardowe które są jedyną zawartością HACS modyfikują w mniejszym lub większym stopniu działanie HA, co w ekstremalnym przypadku może prowadzić do zniszczenia sobie instalacji HA.

Teraz pytanie nr 1: masz konto na githubie?

I od razu hint na przyszłość: screenshoty mają być treściwe, bo na obrazku o wielkości boiska mało co widać, pomniejsz sobie okienko przeglądarki, jeśli używasz rozdzielczości znacznie większej niż w powszechnie dostępnych niedużych laptopach, bo tak to informacji na takim obrazku trzeba naprawdę szukać…

Drugi hint, nie linkuj do filmików na jutubie - opisz swoimi słowami co już zrobiłeś, nie wątpię, że autorowi filmu się udało, ale szkoda mi czasu na “szukanie dziury w całym” w czyimś (akurat administratora tego forum, ale to nie ma nic do rzeczy) wideo-tutorialu sprzed 2 lat (wtedy to wideo było z pewnością aktualne, ale czy jest dzisiaj - nie wie, a nie mam tylu eksperymentalnych instalacji by zainstalować od zera i znaleźć jakieś rozbieżności między filmem a rzeczywistością), jakkolwiek dosłownie 2 tygodnie temu pomagałem komuś znajomemu w tej kwestii, i tam nie ma żadnej filozofii - wystarczy postępować zgodnie z instrukcją HACS.

Zrobilm dokładnie tak jak w instrukcji intalacji ,załozyłem konto na githubie , Doszedłem do takiej informacji:
ha!!
i niestety ale hacs u mnie wyglada tak jak na wczesniejszym scrinie

Po prawej stronie u góry masz trzy kropki, kliknij w nie a następnie “O HACS” i wklej co Ci się pojawi.
Chodzi mi o to:

Dodatkowo w filtrach masz zaznaczone “Pobrane” - odznacz wtedy powinny Ci się pojawić wszystkie repozytoria.

Hej, rozwiązałeś problem ?
Dziś mnie spotkało to samo

Czy robiłeś wszystko w/g oficjalnej instrukcji zaczynając od tego kroku?

czy spełniasz wszystkie wymagania?

Hej, wszystkie wymagania spełniam. Okazał się że pomogło dopiero zatrzymanie HA w proxmoxie i nowy rozruch. Samo “przeładowanie” w HA kończyło się tym samym. Brakowało nawet ikonki HACS. Teraz wszystko działa.
pozdrawiam

1 polubienie