Problem z instalacją Home Assistant

Cześć mam problem próbuje ponownie zainstalować Homeassistant na proxmox i próbowłem już kila wersji proxmoxa kilka sposobów instalacji, za każdym razem jest niepowodzenie. zazwyczaj taki błąd wyskakuje [ERROR] in line 395: exit code 4: while executing command wget -q --show-progress $URL prośba o pomoc co robie żle. dodam że home asistant już działał raz przez rok na tym sprzęcie. Pozdrawiam

1 polubienie

Mamy zgadnąć jaki masz sprzęt ? Wklej cały log instalacji lub kilkanaście poprzedzających linijek kodu.

1 polubienie

Sorry. Spręt to hp T630. Poniżej wklejam logi z instalacji.


Wygląda na brak dostępu do neta.

Pewnie by nieco pomógł link do strony projektu zawierającego ułatwiacze do instalacji HA w proxmoxie i do samego skryptu, bo nie wygląda mi to na instalację w/g oficjalnego tutoriala…

Próbowałem już na kilka sposobów tzn. Tutorial z grupy niepowodzenie 2 razy na różnej wersji proxmoxa. Inne tutoriale też były testowane po 2 razy. Wieczorem wkleje linki do tych ustawien instalacyjnych HA.

Hmm, jeśli nie znasz proxmoxa i nie planujesz więcej niż jednej VM to ja proponuję instalację HAOS generic (chociaż nie będzie super łatwo, bo najpierw musisz się pozbyć z dysku proxmoxa a lvm ciężko usunąć, ale się da).

To jest jeden z linków z których próbowałem zainstalować HA.
https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/vm/haos-vm.sh

No i patrzysz co jest w linii 395 (skoro taka jest wymieniona w komunikacie błędu),

a tam jest pobieranie obrazu, więc albo nie masz dostępu do internetu w tym proxmoxie (skreślenie celowe - wykluczyłem tą przyczynę), albo podałeś jakieś niepoprawne parametry, albo skrypt ma błędy (przy czym to jest akurat mało prawdopodobne, bo autor konserwuje te skrypty, więc raczej są aktualne).

Te skrypty są dostępne u źródła (u autora)

a tam masz jakieś tutoriale
https://github.com/tteck/Proxmox/blob/main/USER_SUBMITTED_GUIDES.md
(w ogóle to wykonałeś wcześniejsze kroki, które sugeruje autor skryptu? tj. uruchomienie najpierw innych skryptów)

PS nie wiem co to jest “grupa niepowodzenie”

PPS skoro się nie czujesz na siłach to nie rozumiem czemu wybrałeś deweloperską wersję systemu zamiast stabilnej i czemu nie podałeś wersji systemu gdy skrypt o to pytał - strzałeczkami pokazałem przyczynę - nie da się pobrać obrazu, jeśli link jest nieprawidłowy (a brakuje wersji HAOS)

Moja rada ze szczerego serca - odpuść tego proxmoxa i idź w generic (parę problemów będziesz miał z głowy).