Problem z instalacją Influxdb

Dzień dobry,
jako początkujący przy nowych dodatkach staram się wykonywać wszystko zgodnie z opisami np z Youtube jak ten :Easy Home Assistant, Node-RED, InfluxDB and Grafana Integration - YouTube.
Instalacja dodatku Influxdb należy do prostych, jednak na końcu nie mam oczekiwanego efektu. Pomimo utworzenia bazy danych, nowego użytkownika do niej, i edycji pliku configuration.yaml , po otwarciu zakładki Explore w Influxdb nie widać mojej bazy danych tylko tekst “No Database selected”.
W Supervisor → Influxdb ->Logi mam coś takiego :
time=“2021-07-10T12:54:34+02:00” level=info msg=“Response: OK” component=server method=GET remote_addr=“127.0.0.1:59304” response_time=“144.935µs” status=200
[10/Jul/2021:12:54:34 +0200] 200 192.168.0.164, 172.30.32.1(172.30.32.2) GET /chronograf/v1/env HTTP/1.1 (Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:89.0) Gecko/20100101 Firefox/89.0).
Z moim poziomem wiedzy nie umiem tego zinterpretować, wiem tylko ,że 192.168.0.164 to mój laptop. Homeassistant zainstalowany jest na Proxmaxie na innym komuterze.
Co robię źle?. Proszę o wskazówki.
Adam

Musisz wskazać bazę, jaką chcesz otworzyć.

Dzięki to wiem ,nie wiem tylko jak to zrobić?
Adam

W przesłanym przez Ciebie linku z YT, sprawdź czy wszystko zrobiłeś dokładnie tak samo do 6 minuty tego filmy, w tym momencie jest pokazany wybór bazy “homeassistant”, w której już są zapisane (default_measurement: state) stany encji z HA.
W razie niejasności poczytaj:
Home Assistant, InfluxDB i Grafana. Ponownie na tapecie. Cześć pierwsza. – Caesar's blog.
Home Assistant, InfluxDB i Grafana. Ponownie na tapecie. Cześć druga. – Caesar's blog.

Dzięki za pomoc , robię literalnie wszystko jak w filmie i nic z tego .Na filmie

z lewej strony obrazka jest obraz z filmu i widać bazy z których można wybrać. Z prawej strony jest obraz mojego Influxdb gdzie w tym miejscu nic nie ma.
I tu jest chyba problem. Linki do Caesar’s bloga obejrzałem w części instalacji to jest to samo co w filmie na jakim sie opierałem. Mimo to powtórzyłem instalację wg tego linku , ale efekt ten sam.
Czegoś nie zauważam ,tylko nie wiem czego.
Adam

Powtórzyłem u siebie jak na filmie, u mnie działa.

Czy to widok z HA po wybraniu z menu InfluxDB a potem Explore?

Jak u ciebie to wygląda ?

odpowiedź dla macka - tak jest to widok z HA po wybraniu z menu InfluxDB a potem Explore.
widok Databases:


widok Users:

widok Queries:

Tutaj jest różnica, ale dlaczego?
na koniec widok configuration.yaml
.
Na drugim komputerze zainstalowałem od nowa Proxmox i Homeassistant i efekt był taki sam, widać powielam jakiś błąd.

influxdb:
  host: 192.168.1.69
  port: 8086
  database: home_assistant

Podaj swój adres IP zamiast a0d7954-influx
Restart HA

Jest różnica bo nic nie odpytuje DB

zmieniłem host na adres IP ,restart i nic nowego.

Tu wszystko masz OK ?

Jakieś błędy w supervisor → influxDB ?

opcje w Influxdb mam identyczne, opcja sieć wygląda tak samo jak na Twoja.
Mój log w supervisor → influxDB :slight_smile:

Zainstalowałem HA na raspberry pi 4 bez proxmoxa. Widać ponawiam cały czas ten sam błąd bo efekt
końcowy był ten sam. Wszystko chodzi dobrze : mqtt , conbee, esphome tylko influxdb szwankuje i nie startuje tak jak bym chciał. Już brak mi pomysłów. Przepraszam , że ciągle zawracam głowę ale nie lubię jak coś mi nie gra a ja nie rozumiem dlaczego.

Tak wygląda twój cały plik config yaml czy jeszcze coś w nim masz ?
Dziwnie wygląda twój plik configuration.yaml

homeassistant:
time_zone: Europe/Warsaw
customize: !include customize.yaml

to powinno być na początku pliku config
konfiguracja influx daj na samym końcu pliku config

Zrobiłem zgodnie z sugestią , ale nic to nie zmienilo. Chciałbym spróbować instalacji na moim proxmoxie cudzego obrazu Homeassistant pustego tylko z zainstalowanym dodatkiem InfluxDB. Może ktoś ma taki ,byłbym bardzo wdzięczny. Nie wiem tylko czy jest to zgodne z regulaminem forum?

Panie Arturze dziękuję za dotychczasową pomoc ale już znalazłem przyczynę mojego problemu.
Wszystko wyszło na jaw gdy uruchomiłem HA z komputera kolegi. Wtedy okazało sie ,że wszysko u mnie działa. Na moim komputerze po wyłączenie w programie antywirusowym ESET funkcji jak poniżej

wszystko zaskoczyło, jest widoczna baza danych home_assistant.
Tak wygląda teraz okno Explore:
.
W InfluxDB Admin → Queries też już jest wszystko ok.
Przez program antywirusowy ESET straciłem mnóstwo czasu i zawracałem głowę innym. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Musze poeksperymentować z antywirusem ESET żeby poznać go lepiej.

Spoko, nic się nie stało, dopisuję do listy do sprawdzania: “sprawdź czy lokalny firewall nie blokuje dostępu do aplikacji/portu” :slight_smile:.

Ostatni raz wracam do tematu dodatku InfluxDB.
Po sprawdzaniu wielu kombinacji z programem ESET doszedłem do wywodu , że winę ponosi nie program antywirusowy ale przeglądarka Firefox. Jak zainstalowałem Chrome to bez wzglęgu na ustawienia w ESET zawsze było dobrze. Za słabo się znam na tym ,aby dochodzić dlaczego tak jest.
Przechodzę na stałe na Chrome z ustawieniami w ESET z pełną ochroną.
Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i pomoc.

Jeśli mogę się podłączyć pod temat. Również mam problem z instalacją influxdb. Wszystko idzie gładko, do momentu wpięcia influxdb w grafanę. Tam otrzymuję błąd InfluxDB Error: Bad Request po sprawdź i zapisz.
Próbowałem różnych nazw baz danych, ustawień portów itp. Ciągle to samo. Gdzieś wyczytałem, że może się to krzaczy przez wspólne porty dockerem. @artpc jesteś w stanie zerknąć do tematu, pomóc?

A na czym masz instalacje HA?

1 polubienie