Problem z instalacją proxmox 8 na futro s940

witam męczę się już kilka godzin i za chiny nie mogę zainstalwoać proxmoxa na s940, przy około 70 % instalacji dostaję błąd “instalation of package pve-firmware 3.7.1 all.deb failed”

próbowałem już na nowo robić obraz na dysku, próbowałem wersji 7 itd i nie działa

Coś wcześniej było na tym dysku na którym instalujesz ? Wygląda jakby sam plik instalacyjny był uszkodzony. Sprawdź crc ISO

1 polubienie

iso wrzucałem dwa razy na ten dysk balena, a potem na pendrive, ściągnąłem nawet z neta jeszcze raz i też nic, zaczynam myśleć że coś nie tak jest z futrem s940

Zainstaluj jakikolwiek inny system ISO, linux, windows i zobacz czy jest ta sama przypadłość.

A czy za którymkolwiek razem sprawdziłeś sumy kontrolne pobranego pliku?

Jeśli problem jest powtarzalny z dowolnym systemem, to podejrzane są 2 elementy - dysk i RAM.

sprawdziłem narzędziem diagnostycznym biosu i dostałem takie cos

Wyłącz, wyjmij moduły, zamień je miejscami wykonaj test ponownie.
Jeśli będą kolejne błędy, to zostaw tylko jeden z nich i zlokalizuj uszkodzony.

bardziej rozbudowane narzędzia niż podstawowy test w BIOSie (trzeba przebrnąć przez reklamy)

oprócz tego wiele dystrybucji linuxa w wersjach live/instalacyjnych ma takie narzędzie w menu bootowania

moduł ram jest tylko jeden, w pierwszym i drugim gnieździe wywala się… napisałem do sprzedawcy że coś jest nie tak pewnie mi jutro odpowie… zaraz sobie zobaczę co to jest ten mem test86

pobieram jeszcze sobie linuxa i zaraz zrobie bootowalny dysk i zobaczymy czy pójdzie

EDIT:

próba instalacji minta też porażka. także chyba sprzęt uszkodzony.

Na moje oko nie chyba, tylko na pewno.
Ale jeśli nadal nie jesteś o tym przekonany, to odpal memtest86 (obojętnie który, mint live chyba też ma “na pokładzie” tj. dostępny z bootloadera) przynajmniej na jeden PEŁNY test (każdy pełny test składa się z wielu testów cząstkowych)

także tak, wysłali nowy sprzęt nie dali informacji co było zepsute.

no i zainstalowałem proxmoxa 8.0.3 i próbuje wg tego poradnika: instalacja HA na proxmox 8.0 w shell dać komendę: bash -c “$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/misc/post-pve-install.sh)” i nic się nie dzieje … żadnego błędu, reakcji nic po prostu kolejna linijka w której mogę pisać …

No OK, a poprzednie kroki wykonałeś poprawnie?
(bo jednym z kluczowych zadań jest prawidłowa konfiguracja sieci, tak by to mogło działać w twoim LANie i mieć prawidłowy dostęp do internetu)

oczywiście, update się robi i dostęp mam także …
zainstalowałem w dokładnie taki sam sposób poprzednią wersję proxmoxa i wszystko działa aż miło.
myślę że temat do zamknięcia. dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pozdrawiam