Problem z integracja tuya w HA

Dzięki za odpowiedź, na razie nie mogę rozwiązać problemu. Nawet przywróciłem z backupu, ale tez nie działa. HA nie może się połączyć z ich serwisem, ale wszystko posprawdzałem co mogłem, mój HA ma wyjście na świat, a ten serwer openapi.tuyaeu.com nie odpowiada z żadnej mojej maszyny, nawet z innej sieci. Dopóki tego nie rozwiążę, moja integracja sie tam nie zaloguje , żeby uruchomić konfigurację.
LocalTuya jest jakimś rozwiązaniem, tylko dużo czasu zajmuje ustawianie tych wszystkich encji.

Tak jest LocalTuya

I jest TuyaLocal - (wymaga jedynie IP, deviceid i localkey ) GitHub - make-all/tuya-local: Local support for Tuya devices in Home Assistant

I Tuya_old - Nadal działa ( działa na starych serwerach) wymaga jedynie do logowania Login i hasło GitHub - andrey-yantsen/home-assistant-tuya-old
(możesz mieć wszystkie w HA)
:thinking:
A nie masz jakiś starych wpisów konfiguracyjnych dla Tuya w configuration.yaml

1 polubienie

Właśnie zanim odpisałeś doszedłem do tego, że są dwie integrację Local_Tuya i Tuya_Local i użycie tej drugiej jest zupełnie proste i intuicyjne, samo rozpoznali mi wszystkie encje.
Ogarnąłem, dzięki za pomoc, a Tuya z cloud nie działa dalej i już chyba nie będzie potrzebna.