Problem z integracja tuya w HA

Witam. W urządzenia Usługi w integracji Tuya mam 5 pól do wpisania. 1 - Kraj - wiadomo o co chodzi. 2 -identyfikator dostępu do Tuya loT - ???. 3 - Hasło dostępu do Tyua loT - ???. 4 konto - ??? 5 - hasło - ???
Posiadam tylko Login i Hasło do konta Tyua loT.

ScreenShot_20220510171602

Niestety nie dam sobie rady z zainstalowaniem local tuya.

Edit:
@krskrab Z kąd ty wziąłeś te dane te okno ???

Napisałeś

one są właśnie z konta Tuya IoT.

Dodatkowo konto developerskie trzeba powiązać z aplikacją Tuya (i/lub Smart Life) używając QR kodu dostępnego w panelu zarządzania kontem Tuya IoT

Instrukcja konfiguracja konta Tuya IoT jest w oficjalnej dokumentacji HA (dotyczy to aktualnej oficjalnej integracji), wszystkie kroki są konieczne.

Niestety robie wszystko zgodnie z zaleceniem ale ciągle przy konfiguracji wysypuje mi błąd. Błąd logowania (2406): skill id invalid

A powiązałeś konto w apce mobilnej (Tyua lub Smart Life)?
https://www.home-assistant.io/integrations/tuya/#2406-skill-id-invalid

Ok udało się Tuya jest w integracji ale nie wykryła mi czujki dymu. SFL-302 hmmm

To reklamacje zgłoś na githubie do autora integracji

Jak dla mnie korpo które opycha swoją technologię do milionów (jeśli nie miliardów :stuck_out_tongue: ) urządzeń IoT i deleguje jedną osobę do obsługi integracji wiodącego systemu ID jest mało wiarygodne, a paręnaście osób. które było zaangażowanych w ten projekt open-source w trakcie jakiegoś zrywu rok temu głównie między lipcem, a wrześniem pachnie studencką inicjatywą :stuck_out_tongue: i wiosny nie czyni (niestety podglądu na to jak rozwój projektu wygląda wewnątrz korpo nie mamy, bo tam to już jest raczej closed-source).

Choć z drugiej strony HA na początku miał jednego kluczowego developera, ale jak widać nad samym HA core pracowało niemal 3000 osób, w tym ponad 100 wniosło bardzo istotne zmiany, a kluczowych developerów jest obecnie kilkunastu jednak trzeba wziąć pod uwagę, że HA to nie tylko core ale i parę pozostałych projektów, więc łącznie pracuje nad tym z cała pewnością ponad 4000 osób, a pomijam integracje niestandardowe, gdzie nie sposób policzyć ilość zaangażowanych w rozwój.

Ja z kolei mam problem z integracją taki Błąd logowania (1106): permission deny. Wpisuje wszystko dokladnie wedlug instrukcji. Posiadam konto tuya i wpisuje dane logowania tego konta. Mimo to bląd.

Masz powiązane konto developerskie z aplikacją (za pomocą QR kodu)?

Tak. Powiązane. Robie wszystko wedlug poradnika edit. zmienilem haslo i poszlo :slight_smile:

Podłączyłbym się pod temat, utknąłem na etapie powiązania aplikacji. Wyskakuje komunikat że konto powiązane jest z innym projektem, czy jest możliwość weryfikacji choć loguje się na istniejący login ale nie było takiego powiązania.

Telefon > aplikacja > ustawienia >Konto i Bezpieczeństwo > Cloud Development Project
Zobacz z jakim projektem masz powiązanie, możesz usunąć i dodać ponownie aktualny “projekt” przez skanowanie QR

Przeszukuję ale w aplikacji nie ma opcji Cloud.


Ja używam do konta Tuya apk Smart Life , może pojawi się po dodaniu powiązania :thinking:

Ale to tylko działa na miesiąc potem trzeba wykupić subskrypcję :frowning:

Failed to retrieve device list. Error 28841002: No permissions. Your subscription to cloud development plan has expired.

Od października i jeszcze nie płaciłem, ba od 3 lat mam konto i nie zapłaciłem “ani finiga”
ScreenShot_20230509211727
A co do błędy ( Error 28841002) to proponuje restart HA

Wystarczyło napisać że konto dla usługi IoT Core wygasa co 6 miesięcy i trzeba je wznawiać… wznowiłem i znowu działa …

1 polubienie

Nie macie jakiegoś problemu z Tuya ostatnio? Ja ciągle w zasadzie dostaję błąd konfiguracji, ale czasem zadziała inicjalizacja, połączy się, tylko i tak nie wczytuje danych z wszystkich urządzeń Tuya.

Od razu napisze , że to nie jest problem wygaśnięcia 6 miesięcznej subskrypcji, czy przypisania do projektu. To mam ogarnięte.

Z logu HA dowiaduje się ,że jest timeout.

urllib3.exceptions.ConnectTimeoutError: (<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x7fd774056810>, 'Connection to openapi.tuyaeu.com timed out. (connect timeout=None)')
urllib3.exceptions.MaxRetryError: HTTPSConnectionPool(host='openapi.tuyaeu.com', port=443): Max retries exceeded with url: /v1.0/iot-01/associated-users/actions/authorized-login (Caused by ConnectTimeoutError(<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x7fd774056810>, 'Connection to openapi.tuyaeu.com timed out. (connect timeout=None)'))
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/tuya/config_flow.py", line 92, in async_step_user
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/tuya/config_flow.py", line 72, in _try_login
File "/usr/local/lib/python3.11/site-packages/tuya_iot/openapi.py", line 208, in connect
File "/usr/local/lib/python3.11/site-packages/tuya_iot/openapi.py", line 316, in post
File "/usr/local/lib/python3.11/site-packages/tuya_iot/openapi.py", line 266, in __request
requests.exceptions.ConnectTimeout: HTTPSConnectionPool(host='openapi.tuyaeu.com', port=443): Max retries exceeded with url: /v1.0/iot-01/associated-users/actions/authorized-login (Caused by ConnectTimeoutError(<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x7fd774056810>, 'Connection to openapi.tuyaeu.com timed out. (connect timeout=None)'))

Szukałem, czy coś mi nie blokuje HA na ten adres: openapi.tuyaeu.com
Z mojego routera na ten adres pingi sie nie udają. Jak korzystam ze strony:Ping server, ping website: Check host - online website monitoring
To też nie ma odpowiedzi z tego adresu z żadnego kraju:

Natomiast jeżeli sprawdzam adres api, na Chiny, albo Indie, to te odpowiadają:
image

Wygląda jakby sewis umarł i na us jest tak samo. Ale jak szukam w sieci, to za mało jest ludzi co marudzą, więc nie możliwe chyba że siadło, bez niczyjej uwagi.

Co do pingów mam tak samo, jak twoje odczyty. Ale moja Tuya działa poprawnie
Mam wyłączone IPv6
ScreenShot_20230929202038
:thinking:Jeśli go włączę to HA ładuje się 3x dłużej i jest wiele “timeout”