Problem z integracją XIAOMI

Cześć. Mam taki problem, a mianowicie, nie mogę dodać odkurzacza, S5, wcześniej był dodany poprzez config.ymal, ale po tych aktualizacjach coś się wysypało, więc usunąłem wpis, i zainstalować chciałem z integracją, ale po wpisaniu IP i tokenu wywala błąd, że “przerwano, urządzenie jest już skonfigurowane”, przeszukałem wszystko, nie mam żadnych encji, ukrytych również, innej integracji Xiaomi też nie posiadam, walczę od 2 dni i nie mogę sobie z tym poradzić, będę wdzięczny za pomoc…

Przez którą integrację próbujesz dodać odkurzacz?

Xiaomi Miio, raz mi się udało, potem robiłem porządki, usunąłem, i ponownie już się nie chce dodać, jakby jakoś ślad gdzieś został, ale nie mogę naleźć :confused:

Spróbuj usunąć z rejestrów wpis ,restart i dodaj go jeszcze raz .
( Sprawdź poprawność konfiguracji przed restartem )

@Seweryn_B aby doprecyzować, korzystasz z tej integracji jak ze screnu?
xiaomi

Tak dokładnie, z tej

Gdzie znajdę ten plik?

W lokalizacji:

config/.storage

Ale zanim go zmodyfikujesz dla testu dodaj jeszcze raz do configuration.yaml wpis konfiguracyjny odkurzacza (ten który wykasowałeś)

vacuum:
  - platform: xiaomi_miio
    host: 192.168.100.101
    token: 
    name: Odkurzacz

oczywiście ze Swoimi danymi i zrób restart HA po uprzednim sprawdzeniu poprawności konfiguracji.

PC - Samba


Lub przez
Supervisor - File editor jak go tam nie ma ( storage ) to w ustawieniach File editor - konfiguracja - opcje, usuń storage w ignore_pattern: .
Wtedy będzie folder dostępny do edycji

Usunąłem z rejestru, konfiguracja była prawidłowa, po restarcie nie chce wstawić

W międzyczasie, za pomocą menadżera na kompie, dodałem to co usunąłem, odpisałem zasilanie RPi, podpiąłem ponownie i po sporym czasie wstało, pojawiła też się encja odkurzacza, narazie wygląda na to że wszystko gra, teraz leci aktualizacja 2021.4.5. Dziękuję wszystkim za pomoc