Problem z komunikacją po zigbee2mqtt

Cześć,
Nie mogę jakoś zmusić NR do zagadania urządzenia po z2m.
Mam urządzenie, które w zakładce stan ma takie atrybuty:
1
W bloku inject mam podany payload:
2
W bloku mqtt out mam:
3

Problem jest taki, że na urządzeniu nic się nie zmienia, debug nie pokazuje żadnych błędów.

W logach z2m mam wpisy, które sugerują, że sam HA gada z tym urządzeniem:
Debug 2023-06-19 16:00:26Received Zigbee message from '0xa4c138f2fee7098a', type 'commandDataReport', cluster 'manuSpecificTuya', data '{"dpValues":[{"data":{"data":[0,0,0,210],"type":"Buffer"},"datatype":2,"dp":5}],"seq":8192}' from endpoint 1 with groupID 0

Info 2023-06-19 16:00:26MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/0xa4c138f2fee7098a', payload '{"battery_low":false,"child_lock":"LOCK","current_heating_setpoint":5,"error":null,"frost_protection":null,"linkquality":255,"local_temperature":21,"local_temperature_calibration":null,"running_state":"idle","scale_protection":null,"system_mode":"auto"}'

Co może być nie tak?

Dzięki za pomoc

Jakie to urządzenie? Podaj linka do dokumentacji Z2M. Poprawne ustawienie parametru w Z2M to publikacja takiego topica - zigbee2mqtt/FRIENDLY_NAME/set
Może warto zobaczyć - https://www.youtube.com/watch?v=k3LrkhbHZP4.

Dzięki za pomoc - zabrakło /set na końcu. No nic dopiero zaczynam przygodę z HA :grinning:

Edit:

@macek Może mi jeszcze podpowiesz jak czujnik temperatury SNZB-02 odpytać o aktualną temperaturę?
Nie wiem jak to wywołać w Node red

Nie da się odpytać. On sam musi zagadać.

Ok już kumam - w NR przesłanie parametrów do urządzenia robię z klocka mqtt out, natomiast atrybuty raportują się same i odczytuję je jak zwykłe encje - dobrze kombinuję?

Przepraszam za trywialne pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z HA - jeszcze nie obejrzałem wszystkich filmów na YT od Artura :yum:

Możesz jeszcze dograć sobie noda zigbee2mqtt

Pięknie dziękuję - działa idealnie :grinning:
Pzdr