Problem z konfiguracją NR

Witam wszystkich.
Jestem świeży w temacie HA i Node Reda. Napotkałem jak narazie 2 problemy. Dodam tylko, że urządzenia mam Aqary I Yeelight zintegrowane w Mi home.

  1. Wykonałem moją pierwszą automatyzację wg filmiku Artura “Ta pierwsza…” i działa, ale problem polega na tym, że są opóźnienia ok 1min w obu kierunkach. Czy to jest normalne?
  2. Dotyczy Conbee2 w NR nie mogę skonfigurować serwera deConz A dokładnie nie mogę z czytać API. Wpisuje IP maliny, bo do niej jest wpiety I porty 80/443. Otrzymuję info, niepodlaczony I że mam spróbować lokalnego IP egzaminu.192.168.1.20-ten adres jest przypisany do mojego PC.

Koledzy podpowiedzcie co robię źle. Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Nie powinno tak być. Możesz zobaczyć czy nie masz obciążonej maliny.
  2. Nie rozumiem co chcesz zrobić. Do urządzeń sterowanych przez conbee możesz dostać się w NR jak do każdej innej encji w HA.

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę, ale nie powinna być zbytnio obciążona, ponieważ mam tylko zainstalowane kilka podstawowych dodatków, malina to RPi4 4GB I HA 64bit.
Zauważyłem, że mam dostęp do encji z conbee. Może to głupie pytanie, ale do czego są używane nody z grupy deConz? Zauważyłem, że na którymś z filmików instruktażowych używasz takiego noda.

pewnie chodzi Ci o filmik @artur YT w którym używał NODU events: all, a używał w nim deconz_event, na filmiku Artur dokładnie tłumaczy na czym polega ta komenda “w momencie jak naciskam przycisk na ścianie to leci zdarzenie deconz event i ja musze je wszystkie wyłapać”

@hugho80 dokładnie jest tak jak pisze @Bartek. Wszystkie zdarzenia jakie są generowane przez urządzenia podpięte do conbee przychodzą jako zdarzenia z domeny deconz_event. Odfiltrowuje je w nodzie events:all aby móc je obsłużyć w procesie.

Dzięki za pomoc, teraz już widzę jak mam rozwiązać sprawę przełącznika bezprzewodowego. Sprawdzałem obciążenie maliny przy procesie “TV - oświadczenie” i nie widzę, żeby jakoś się ona przemeczala a opóźnienia dalej występują. Jakieś dodatkowe sugestie jak można by dodać do procesu aby pozbyć się tych lagów?

Załącz ten proces zobaczę co tam się dzieje

Wydaję mi się, że przyczyną tych opóźnień jest odczyt zmiany stanu TV. Tylko nie wiem jak to poprawić?

Samsung prawdopodobnie ma Tizen i tutaj należy użyć odpowiedniej integracji, na niektórych występuje wspomniane opóźnienie

  1. której integracji używasz do spięcia TV z HA
  2. czy masz przypisane stałe IP do TV ?

Bartek masz rację Samsung jest na Tizen’ie. Jak używam tej integracji, którą można znaleźć w "konfiguracja/interwencje/dodaj interwencje/Samsung Smart TV, nie z HACS. Na routerze mam przypisane static IP dla TV a dodatkowo w configuration.yaml dodalem wpis z adresem tak jest napisane na stronie HA. Opóźnienia mi się wahają mi się od 30sek do ok 90sek, ale częściej jest to ponad minutę.

sprawdz na telewizorze aby przypadkiem nie zostało wciśnięte kiedyś anuluj przy parowaniu i tv w historii posiada anulacje dla danego połączenia, najlepiej wywal wszystkie anulacje jakie są zapisane,

wywal integracje z HA

przypisz nowe statyczne IP dla TV

wpisz w configuration.yaml

samsungtv_smart:
host: 192.168.XX.XX
name: Samsung
api_key: token

daj znać co wyszło,

Hej, powiedz mi gdzie w TV znajdę tą historię oraz skąd mogę pobrać api key: token? Dzięki za pomoc:-)

na TV:

Ustawienia-> Ustawienia Eksperckie -> Włącz za pomocą urządzenia przenośnego + Zdalne IP (Włączony)

Ustawienia > Intelig. Zabezpiecz. > Lista izolowanych (sprawdź, ew. wyczyść)

Ustawienia > Menadżer podłączenia urządzeń > Lista urządzeń (sprawdź i zmień na dozwolone) lub po prostu usuń wszystko i zrobisz od nowa dodawanie, ja osobiście wolę usuwać i robić na nowo bo już kilka razy w HA edytowałem a nie działało, a po usunięciu i dodaniu na nowo, najczęściej bez problemowo,

Ustawienia > Funkcje Smart > Autouruchamianie Smart Hub (włącz) / Autouruchamianie ostatniej aplikacji (jak uważasz, ja mam włączone)

Potem HA:
Profil > Utwórz Token > Nazwa … dostajesz api_key

w sumie możesz spróbować pominąć ten api_key, może zadziała, robiłem to kilka miesięcy temu więc jak wiadomo wiele udoskonalających updatów już do tej pory było,

Niestety, pierwszy odczyt stanu nie był zły 15sek->ON i 35sek->OFF, każda następna próba powodowała coraz większe opóźnienia. Nie poddaję się i dalej będę z tym walczył. Dzięki za pomoc.

W takim razie:

Konfiguracja >> Integracje >> Dodaj Integrację >> SamsungTV Smart >> Wpisz Nazwe, hosta i token ze SmartThings (apka na telefonie którą parujesz z TV),

czy na telewizorze masz dodane konto, użytkownika? dodajesz właśnie przez apke Smartthings.

Poprawiło jedynie jak używam app 5s->on i 35s->off. Przy użyciu pilota od TV dalej bez zmian od 50s do 90s.

@hugho80 ja również mam opóźnienie przy TV samsunga. Ten typ chyba tak ma. Ale zauważyłem, ze przy integracji SamsungTV Smart z HACS jest dużo lepiej. Dodatkowo widzę jakie źródło jest aktualnie odtwarzane (hdmi, Netflix, Spotify) a w oficjalnej integracji tego nie miałem.

@Michał mam Samsung na Tizenie i opóźnienia nie zaobserwowałem na mojej aktualnej konfiguracji, działa wręcz zdumiewająco szybko,
Włącz/wyłącz, zmiana głośności oraz wybór platformy, który zmienia się w zależności od tego co aktualnie zainstalowałem na TV, wywaliłem Spotify i zniknął również z HA co widać w source_list:

source_list: TV, HDMI, YouTube, Netflix, Internet, Prime Video, Rakuten TV, Filmy i TV Google Play, Player.pl, e-Manual, HBO GO, Smart Pack, CHILI, TVN24 GO, PrivacyChoices, Cineman, Gallery, SmartThings, Apple TV, Apple Music
volume_level: 0.58
is_volume_muted: false
media_content_type: app
media_title: YouTube
app_id: TizenYouTube
source: YouTube
friendly_name: SamsungTV
icon: mdi:television
supported_features: 24509
device_class: tv

@hugho80
wydaję mi się że problemem jest gdzieś w konfiguracji, ponieważ na początku gdy miałem błędnie sparowany telewizor oraz używałem lipnych integracji dla mojego modelu TV, miałem opóźnienia do 2min, co praktycznie było całkowicie bezużyteczne,

Moze zależy to od modelu telewizora? U mnie teraz jest to kilka sekund. Ae przy oficjalnej integracji tez dochodziło do 30-45 sekund.

U mnie działa bez problemu zero opóźnień.
Konfiguracja yaml
media_player:

  • platform: samsungtv_tizen
    host: 192.168.1.28
    port: 8002
    mac: **************
    api_key: “"
    device_id: "
    ***”

Integracje HACS

Korzystałem z : SAMSUNG TV