Problem z mediaplayerem

Cześć

Nie ukrywam, że to mój pierwszy projekt node red, bo dopiero to poznaje.
Zrobiłem sobie, tak by ja lub żona wejdziemy do domu (tracker na podstawie MAC z Mikrotika + z aplikacji HA na telefonie) (lekkie opóźnienie, ale nie przeszkadza) to włączą sie automatycznie radio w Denonie. Jak wychodzimy to się wyłącza.
Problem polega na tym, że gdy np. jesteśmy w domu, radio jest wyłączone (np. w nocy) i wyłączą prąd to HA się na nowo uruchamia, sprawdza czy jesteśmy w domu i włącza radio. A np. czasami nie chce tego i ma być wyłączone (Szczególnie w nocy).
Czy można to jakoś ogarnąć, że jeśli HA miało restart to ma zostawić ostatni stan radia, jaki miał zapisany. A może jakiś inny pomysł?
Tak to wygląda obecnie.

Jak jesteś w domu i nie chcesz żeby radio nie grało to jak je wyłączasz?

Normalnie z włącznika. Wtedy HA już mi nie reaguje, że chce na siłę właczyć. Tylko, jak się HA zrestartuje.

Chyba najprościej jak utworzysz sobie pomocnika typu przełącznik który bedzie odwzorowywał stan mediaplayera i później się do niego odnosił.

Tu masz mój flow z wykorzystaniem obecnosci domowników. Może coś sobie podpatrzysz.
flows (5).json (13,0 KB)

Nie chcesz żeby grało w nocy ustaw jakiś timer np. time-range-switch

No chyba zabezpieczenie przed włączeniem się w nocy tylko z moją wiedzą na razie pozostaje.
@jaca14 z tym pomocnikiem to wpadłem na pomysł, by był sprawdzany uptime HA. Dodałem sobie integrację tylko teraz nie wiem, jak wyciągnąć info o uptime, że jeśli uptime większy niż 5minut to znaczy, że ma robić to co dotychczas.

Poczytaj Uptime - Home Assistant.