Problem z Moduł OXT mini ściemniacz 2CH (SWTZ25)

Cześć. Przeskoczyłem z bramki Tuya na integracje poprzez skyconnect i ZHA. Mam problem z jednym urządzeniem (jak w tytule).
Jest najdawane, działa, ale po chwili automatycznie się włącza lub wyłącza (w zależności od wartości klastra jak na zdjęciu (gdy true, włącza się samoistnie, gdy false, wyłącza)

Ma ktoś może jakiś pomysł, jak go ustawić, żeby tak się na zachowywał

EDIT:

To sam sobie odpowiem…

Udało mi się wszystko za pomocą własnego ZHA quirk zrobić :).

Używam tych modułów z Z2M ale najnowsze kupione moduly mają błąd firmware objawiający się nieprawidłowym odczytem jasności tzn. jasnosc na poziomie 210, ustawiam 230, żarówka sie rozjaśnia, wysyłam zapytanie o poziom jasności i dostaję np. 251, żarówka w tym momencie zmienia jasność. Czy coś podobnego obserwujesz w ZHA?
Jeszcze większy problem jest z modulami OXT mini ściemniacz 1CH, te najnowsze są całkowicie pozbawione możliwości odczutu ustawionej jasności co powoduje, że przy pewnej kombinacji automatyzacji nie mozna wyłączyć światła z przycisku.

Udało mi się w ZHA wszystko zrobić. Działa jasność, stan, generalnie troszkę było debugowania gdzie jest problem i co zrobić, jak to z tuya, wszystko po swojemu. Nie zapisywał wartości on_off sam, wiec trzeba było mu pomoc. Jasność, w innym formacie niż standardowo, trzeba było przeliczać. Itd itp :wink:

Jak pisałem wcześniej są problemy z obsługą tych modułów w Z2M, zrobiłem szybki test i sparowałem ten moduł w ZHA i o dziwo wszystko działało poprawnie ale w ograniczonej funkcjonalności np. brak możliwości ustawienia min i max jasności dla każdego kanału w przypadku używania przycisku dzwonkowego, w Z2M wygląda to tak:

Niestety utknąłem na próbie dodania tej funkcjonalnści, nie znałazłem sensownego poradnika/przykładu jak uporac się z tym w ZHA, jak Ty to ogarnąłeś?