Problem z Node-Red -- Deploy a valid server config

Przy okazji stworzenia kolejnej automatyzacji zauważyłem ,że nie mogę wybierać encji w nodach - ani już na stworzonych flow ani nowych.

Pojawia mi się komunikat
“Deploy a valid server config for autocomplete to show results.”
Wcześniejsze automatyzacje też nie działają.

Nie za bardzo wiem co z tym zrobić.
Sprawdziłem logi i Node-red i serwera ,ale nic w nich nie widzę z tym związanego

Prośba o pomoc

W którymś z nod nie masz prawidłowej konfiguracji serwera HA. Jak przejrzysz swoje flow to nad którymś będzie czerwony trójkącik lub nad kilkoma .

Mam automatyzację , ale nie mam już urządzenia które w niej występowało.

Tylko ,że nadal żadna automatyzacja mi nie działa (żadne flow)
I nie mogę tworzyć nowych bo nie mogę wybrać urządzeń w nodach

A czy nie aktualizowałeś NR na ostatnią wersje?

Aktualizowałem wczoraj NR i HA

Aktualizacja do NR 12.0.0, Dwie sprawy -Geolokalizacja - #2 przez Lomax1983 - poczytaj.
Wczoraj po aktualizacji musiałem na nowo poinstalować niektóre nody. i wszystko po restarcie NR ruszyło.

A też miałeś problem ,że nic ci nie działało?
Mam Flow gdzie pokazuje mi brak noda stoptimer ,ale to jest w jednym flow na 15 innych.
A żadne z nich nie działa i nie mogę w nodach zmienić encji oraz urządzenia bo nic nie znajduje.

Zrób zrzut ekranu twojego flow i go tu wklej

OK, już działa.
Usunąłem błędne nody (stoptimer) zrobiłem restart NR - jako że nie zadziałało to zrobiłem restart Supervisora i całego Hosta.
Dopiero wtedy zadziałało

Dziękuję wszystkim za pomoc

Noda stoptimer wcale nie musiałeś usuwać. Wystarczyło ponownie go doinstalować z palety dostępnych w bazie internetowej nodów, gdzie nadal jest dostępny i prawidłowo działa.
A swoją drogą takie posunięcie jak to kasowanie nodów tylko dlatego że używa ich niewielu użytkowników jest zupełnie nielogiczne, zwłaszcza że w bazie nadal są dostępne i obsługiwane przez Nod-Reda. Takie widzimisię autora dodatku do HA.

To się nazywa optymalizacja, nie mogę dyskutować ze statystyką, jeśli odsetek użytkowników jest bardzo niski to się trzeba liczyć z takimi posunięciami (m.in. z tego powodu wycięto w HA np. natywną obsługę GPIO na platformie RPi).

Załóż issue i namów wszystkich, którzy mają problem z tego powodu by się tam dopisali - tylko w ten sposób feedback skutecznie dotrze do autora.

Jaka to optymalizacja jak nody są nadal dostępne w bazie i obsługiwane przez Nod-Reda.

Optymalizacja rozmiaru paczki.
HA i tak rozrósł się ponad miarę, więc w końcu nadszedł czas na odchudzanie…