Problem z odświeżaniem wyników pomiarów w Grafana

tak, wiem, ale nie miałem przygotowanych,

już mam - wygląda to tak w samym HA:

image

i reakcja jest natychmiast na wszelkie zmiany w tym od razu się pojawiają zera jak obciążenie zniknie

w grafanie jest w tym samym czasie tak i dalej te stany wiszą:

więc dane do HA trafiają prawidłowo i w czasie rzeczywistym, natomiast problem jest w samej grafanie i prezentacji poprawnych danych w grafanie w której jak zmieniam zakres czasu za jaki mają być wyświetlane wykresy to te dane na tych licznikach też się zmieniają - to co pokazuję jest przy wyborze LAST 24 HOURS

a tak wygląda wykres z HA:


i ten wykres odświeża się co kilka sekund jeśli wartości pomiaru się zmieniają lub co kilkanaście minut jeśli nie ma żadnych zmian

1 polubienie

OK ale wcześniej prezentowałeś, że L1 działa OK tylko L2 i L3 nie…

i w zasadzie tak jest, te zmiany na L1 i na Total (L1+L2+L3) po jakimś czasie paru minut się w końcu stabilizują do wartości prawidłowych, natomiast na L2 i L3 wiszą dokąd jakby nie nadpiszą się nowe wartości

Problem na 99.9% dotyczy Dodatku Grafana (zapewne jego konfiguracji) - wywołaj kogoś, kto Ci już pomagał w kwestii grafany (ja nie używam, więc nie będę na siłę kopał po dokumentacji).
Jakkolwiek wykresy natywne dla L2 i L3 możesz nałożyć na ten z L1 (z krótkiego okresu gdy zanika obciążenie) - tak dla weryfikacji, że w HA dane są OK.

Hint: wywołujesz @ i nick pisane bez spacji (wtedy pojawia się lista pasujących użytkowników).

zgadzam się z Tobą, problem jest w grafanie i w konfiguracji tych moich wskaźników, podejrzewam że one pokazują jakąś średnią a nie pomiar i wartość ostatnią / bieżącą i tu muszę poszukać gdzie to w konfiguracji wykresu zmienić bo jak zmieniam zakres czasowy za jaki wykresy mają się wyświetlać to te zmiany maja wpływ co te wskaźniki pokazują i te wartości się zmieniają - a nie powinny.
Na razie będę z tym walczył, jeśli ktoś wie gdzie może być problem to prośba o podpowiedź

Zajrzałem w twoje stare wątki i widzę, że już kiedyś pytałeś o Grafana - zrób więc to, co sugeruję - wywołaj osoby, które używają Grafany i Ci kiedyś pomogły. To zwiększa prawdopodobieństwo, że tu zajrzą.

ok, dzięki za podpowiedź, na razie powalczę, może coś odkryję

jeszcze takie spostrzeżenie:
jak zmieniłem okres za jaki mają być wyświetlane wykresy na LAST 12 HOURS to w zasadzie jest dobrze:


więc musze w tym rejonie szukać,
jeszcze poobserwuję czy na tym ustawieniu LAST 12 HOURS będzie sie prawidłowo zachowywał czy to przypadek