Problem z połączeniem zdalnym do HA na Androidzie

Hello, czy spotkał się ktoś z sytuacją braku dostępu przez aplikację, podczas gdy przez przeglądarki działa normalnie?
Uruchomiłem zdalny dostęp do HA przez Cloudflare, działało to przez 4 tygodnie wyśmienicie, nagle okazuje się że nie można połączyć się z HA poprzez apkę na Androida. Na Iphonie działa, przez przeglądarki na Windows i Linux również. W logach addonu nie ma żadnych błędów, niczego w między czasie nie zmianiałem… Ktoś wie od czego zacząć?

Sprawdź czy przez przeglądarkę z android wejdziesz. Zobacz na logi dostępu w cloudflare (logi tunelu alr na stronie cloudflare), być może wpadłeś w jakąś regułę WAFa

Przez przeglądarkę na Androidzie nie wchodzę, również nie mogę spingować HA z Androida. Co ciekawe pozostałe subdomeny na których mam wystawione np. Proxmoxa - działają na Androidzie, stąd zakładam że problem dotyczy samego HA.
W regułach WAF mam tylko kraj/Polska.

To w końcu jak jest?

Jest tak że na laptopach mam otwarte działające karty HA, jeden użytkownik normalnie steruje domem przez apkę na Iphone, ale drugi na Androidzie nie może się zalogować.

Czyli na moje oko to problem dotyczy Androida, więc zmieniłem tytuł.

Taaak, ale zauważ że z poziomu Androida mogę dostać się np. na Proxmoxa czy kamery, nie działa tylko dostęp do HA…

A co dostajesz w przeglądarce? Jak to przez cloudflare elci to powinno być 503 - jak nie ma 503 to znaczy, że android Ci coś blokuje - może jakiś antywirus albo inne cudo. Może VPN?

W przeglądarce na Androidzie po podaniu loginu i hasła dostaję: “Unable to connect to Home Assistant”. W aplikacji na Androidzie dostaję “Nie można połączyć się z Home Asistantem”, na Iphonie apka działa normalnie.
W logach addonu Cloudflare oraz Supervisora brak jakichkolwiek śladów o błędach logowania.
W zasadzie to się poddałem - na swojej instancji korzystam od zawsze z NabuCasy, na tej problematycznej instancji u syna też pozostaniemy przy NabuCasie. Do zdalnego dostępu do Proxmoxa czy nawet HA wystarczy Cloudflare na laptopie.
Po prostu chciałem się zmierzyć z tym zagadnieniem i dopiero teraz zdałem sobie sprawę z ogromu problemów…

Tunel CF łączy się po HTTP?
Czy dodawałeś w konfiguracji HA ustawienia dla HTTP?
Coś np takiego:

http:
  use_x_forwarded_for: true
  trusted_proxies:
    - 103.21.244.0/22
    - 103.22.200.0/22
    - 103.31.4.0/22
    - 104.16.0.0/13
    - 104.24.0.0/14
    - 108.162.192.0/18
    - 131.0.72.0/22
    - 141.101.64.0/18
    - 162.158.0.0/15
    - 172.64.0.0/13
    - 173.245.48.0/20
    - 188.114.96.0/20
    - 190.93.240.0/20
    - 197.234.240.0/22
    - 198.41.128.0/17

Ale skoro działało a nie działa, to obstawiam tak jak @szopen - może na Androidzie masz jakąś aplikację blokującą reklamy lun inny rodzaj jakiejś zapory.
Nie wiem jak działa dodatek HA z Supervisorem ale domyślam się, że po HTTPS wraz z certyfikatami. Może na telefonie należy je zainstalować lub jest z nimi jakiś problem.

W config.yaml wrzuciłem całą pulę adresów zalecaną przez Cloudflare.
Próbowałem z aplikacją HA na trzech Androidach - to samo, ajfona mam tylko jednego - na nim działa cały czas.
Dziwne jest również to że na początku “awarii” dostawałem powiadomienia “Login attempt or request with invalid authentication” jak tylko w aplikacji podałem adres instancji (ten przez Cloudflare) czyli jeszcze zanim podałem dane logowania. Potem za dużo zacząłem mieszać w ustawieniach mojej domeny i w efekcie nie wiem w którym momencie przestały wychodzić te błędy…

Sprawdzałeś, czy na tych androidach problem dotyczy połączeń realizowanych przez transmisję danych(internet operatora komórkowego), czy przy połączeniu wi-fi jest tak samo, czy coś się zmienia?

Zarówno przez LTE jak i po sieci domowej to samo. Autentycznie poddaję się.

a jaka wersja webview na androidzie? Albo o jak starym sprzęcie mówimy?

Witam,

niestety posiadam bardzo podobny problem. HA skonfigurowane, po sieci LAN działa bardzo ładnie zarówno w przeglądarce jak i aplikacji, natomiast chciałbym skonfigurować aplikację, która ma się łączyć poza WIFI z adresem domeny, która przez Cloudflare przekierowuje na wewnętrzny domowy LAN - ten sam, po którym łączę się z HA. Dodam, że przekierowanie działa - bez problemu dobijam się w komputerze do HA poprzez cloudflarowe przekierowanie. Aplikacja HA na Samsungu.

W ustawieniach aplikacji to poustawiaj.

Oczywiście to zrobiłem :slight_smile:
W ustawieniach aplikacji “Adres URL HA” wpisałem domenę z przekierowania Cloudflare a w lokalny adres URL wpisany jest adres LAN.
Kiedy włączone jest WIFI wszystko bangla, natomiast po przejściu na sieć komórkową a co za tym idzie na przekierowanie Cloudflare aplikacja traci dostęp do HA.

Tu masz przykład

Zamalowany jest adres po którym można się połączyć zdalnie z komputera, to jest Samsung, musi działać.
Nie zamalowane są oczywiście inne moje dane które nie mają znamion danych wrażliwych.

1 polubienie

Mój błąd… Dzięki ! :grin: