Problem z polaczeniem zdalnym

A po kiego grzyba?
Nie dajesz rady z najprostszymi rozwiązaniami ale lecisz z siekierą na Słońce?

Jasne, jak najbardziej rozumiem :wink:

Tu masz instrukcję:

Ale ustalmy fakty, bo póki co to jest jakaś walka z wiatrakami a żadnych istotnych informacji nam nie przekazujesz.

Jakiego masz dostawcę internetu (może tam jest coś istotnego w jakimś panelu klienta)?
Zerotier czasami nie działa na niektórych BTSach Orange (nie dociekałem dlaczego, ale fizycznie doświadczyłem tego w Warszawie i Białymstoku) w przypadku innych operatorów nigdy nie trafiłem na takie anomalie, w tych samych warunkach Tailscale działało nadal.

Z punktu widzenia zdalnej diagnozy w sumie najważniejszy w tym momencie jest router B
ze szklanej kuli odczytałem, że na WAN masz klienta DHCP więc pokaż co masz - jaki dostajesz adres i z jakiej puli (IP, maska, brama, DNSy)
oczywiście adresacja LAN też nas interesuje

@boskikak
bardzo chwalę rozwiązanie AIS-cloudlared, ale niestety jest ono mocno zawodne, więc konieczny jest jakiś backup

ale jak tak będziemy przeskakiwać z kwiatka na kwiatek to diagnozy nigdy nie będzie


aha i zmień dostawcę internetu, bo ten jest niepoważny (skoro nawet nie panuje nad swoją witryną a zhakowaną stronę mają od 2020roku!! spytaj ich kiedy ostatnio zaglądali we własne aktualności…)
http://cybergrota.com.pl/aktualnosci/

hahaha
dostawca internetu i telefonii

pytanie

Dlaczego nie mozna sie do Was dodzwonic?

i ich odpowiedź

Mamy problem z centralą telefoniczną, lada chwila powinien być problem rozwiązany.

Myślę że problem jest tak przedstawiony że najlepiej było by zacząć wszystko od początku :stuck_out_tongue_winking_eye:
Oczywiście zawsze zostaje dostęp od Nabu Casy i wtedy nie ma tematu :wink:

Freenom miał jakieś problemy dlatego musiałem kupić domene na rok za pińć złoty plus vat :wink: na cloudflare wszystko działa :wink: co zabawne… gdy cloudflare zadzialal sprobowalem jeszcze raz z tilscale i zdziwko bo tez działa. Problemem byl chyba w orange bo wczesniej nic nie zmienialem w zerotier, zaprosilem kuzyna i po swoim wifi sie łaczyl po gsm juz nie a tez miał orange… tak czy siak póki co dziala i to dwiema drogami wiec zawsze jakis, jak to mowicie “backup”? :wink: chciałem juz wczoraj podzielic sie dobrą nowiną ale mialem ograniczenie 15 wiadomosci :grinning: dzieki jeszcze raz, za troche wiedzy i kilo cierpliwości. Cześć