Problem z przesłaniem koloru do żarówki zintegrowanej z Tyua

Problem z przesłaniem koloru do żarówki zintegrowanej z Tyua.
Żarówka odpowiada na ON/OFF , Brightness, jeśli natomiast przesyłam kolory to nie zmienia kolorów na odpowiedni color_mode.
{“color_temp”:“158”,“brightness”:“20”}
{“hs_color”:[0,100],“brightness”:“255”}
Walczę z tym od pewnego czasu i nie wiem co jest problemem.

Jeżeli nie działa to po prostu masz złe parametry .

HA light integration

hs_color dwie zmienne reprezentujące odcień i nasycenie koloru. Odcień jest skalowany w zakresie 0-360, a nasycenie w zakresie 0-100.

rgb_color Lista zawierająca trzy liczby całkowite z przedziału od 0 do 255, reprezentujące kolor RGB, "rgb_color":[255,0,0]

Nie mam Tuya ale spróbuj tak

{ "entity_id": "light.led_board_3", "brightness_pct": 100, "rgb_color": [0,255,255] }

Albo tak
Screenshot - 16.03.2022 , 00_19_30

Funkcja

msg.payload = {
    "data": {
        "transition":"3",
        "rgb_color":[255,0,0]
    }
};
return msg;

Ok, może źle sformułowałem pytanie , dokładniej jest taki parametr jak color_mode.
Mogę go tylko przestawić za pomocą aplikacji lub samego home assistanta.
Jeśli go nie przestawię a zostawię color_mode : color_temp to wysyłanie jakiegoś innego koloru nie ma sensu bo i tak będzie świecił w białych barwach, jak przestawię na color_mode:hs to mogę już bawic się kolorami ale nie mogę uzyskać bieli.

Lekki offtopic, bo nie odpowiem na pytanie o NR

Ale tak jest skonstruowana każda żarówka z opcjami RGB i istotnie uzyskanie sensownej bieli w trybie hs jest dość hardkorowym zadaniem - po to jest tryb color_temp (i zapewne można go przełączać z poziomu NR).

Próba przestawienia tego trybu kończy się błędem w konsoli
2022-03-15 13:40:12 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.mqtt.light.schema_json] Invalid or incomplete color value received

Edit:
Znalazłem cos takiego :
color_mode_state_topic string (optional)
The MQTT topic subscribed to receive color mode updates. If this is not configured, color_mode will be automatically set according to the last received valid color or color temperature
Gdzie to zmienić?

Jaka to żarówka ? WIFI ZIGBEE ?
Napisz w punktach co chcesz przesłać w NodeRed do żarówki ?

Żarówka WI-FI , zintegrowana przez Tuya.
Ogólnie chcę zrobić 2 tryby

  1. świeci na biało , barwa jakakolwiek color_mode : color_temp , zmiana jasności
  2. świeci na czerwono , color_mode : hs , zmiana jasności