Problem z tts na MiBox3

Mam MiBoxa w wersji 3. Działa ok. Samodzielnie. HA go wykrywa i mam normalną encję która mogę kontrolować. Zrobiłem sobie też radio na HA wg. przepisu Artura i to też działa. Dzisiaj chciałem zrobić status poranny i dać dźwięk na miboxa i nic. Zero dźwięku. Flow poranny działa, bo na końcu mam debug i wszystko ładnie pokazuje. Tylko nic nie idzie na MiBoxa. Mam testowo nabucasa więc tts powinien działać normalnie. Jak testuje w wersji na przeglądarkę, to gada. Jak na MiBoxa to cisza. Jakieś pomysły, o co może chodzić?

Jak się zwie ta encja?

Próbowałeś tts na innym odtwarzaczu ? Na pewno dobrze skonfigurowane?

@pawelwaz encja nazywa się media_player.mibox3. NodeRed podpowiada, wiec tu błędu nie może być.

@Formalgo niestety mam tylko MiBoxa na razie. Planuję Google Home Mini. Czy dobrze skonfigurowany? Ciężko mi określić. MiBox został z automatu wykryty przez HA podczas instalacji jako Google Cast. Działa. Mam feedback jak cokolwiek odtwarzam, mogę w każdej chwili włączyć pauzę, przeskoczyć itd. mogę tez spokojnie z poziomu HA regulować głośnością i wyłączyć. Ale tts nie idzie.

Sam tts mam zrobiony jako Nabu Casa. W config mam dopisane “cloud:” oraz:

tts:

W node red wykrywa jako cloud_say, google_translate_say, reversotts_say - żadna opcja nie zadziałała.

Z debug node mam:

{“domain”:“tts”,“service”:“google_translate_say”,“data”:{“message”:“Dzisiaj jest środa dziesiąty dzień lutego. Godzina siedemnasta 54. Pogoda na ten moment to pochmurno. Temperatura na zewnątrz to -2 stopni celciusza. Wilgotność na zewnątrz to 70 procent. Czas dojazdu do pracy powinien zająć około 10 minut.”,“entity_id”:“media_player.mibox3”}}

A próbowałeś wywołać tts bezpośrednio z HA?

@gregusz przetestuj jeszcze taką konfigurację tts.

tts:
  - platform: google_translate
    language: "pl"

bez określania “base_url”

@pawelwaz tak. Tam gdzie jest konto Nabu Casa jest Text to Speech. Jak ustawię na Browser to mi komp gada. Jak ustawie Miboxa to cisza. Więc coś ewidentnie z miboxem ale nie mam pojecia co, skro to normalnie wykrywane jest jako google cast. Coś idzie do miboxa, bo jak mam włączone odtwarzanie muzyki, to jak puszczam test, to sie zatrzymuje i jest cisza. Jakby przyszła komenda, że coś innego będzie odtwarzane, ale tego nie ma.

language: “pl” zadziałało.