Problem z urządzeniem Sonoff Zbmini

Mam mały problem z urządzeniem . Gdy próbuję go wyłączyć przez HA , to często się zdarza że natychmiast się załącza i czasami muszę parę razy kliknąć aby zostało w stanie wyłączonym . Także automatyzacja nie zawsze wyłącza urządzenie bo często się zdarza że automatyzacja wyłączy a ono w przeciągu paru milisekund znowu się załącza . Czy jest na to jakaś rada ? . Może jakieś polecenie z konsoli do urządzenia, bo to wygląda jak tzw. drżenie styków .

A tak z ciekawości co masz do niego podłączone jako obciążenie? Jakiś silnik?

Nie to tylko załączenie napowietrzania akwariów , może z 10W .

Wtyczka bez uziemienia? Jeśli tak, to odwróć ją w gniazdku o 180°.
Ponieważ konstrukcja nie jest oczywista, to mam na myśli zasilanie Sonoffa tj. by się upewniać, że faza trafia do Lin, a zero do Nin.

Typowe objawy z brakiem zasięgu urządzenia Zigbee. Sprawdź poziom sygnału Zigbee, najlepiej na wykresie w czasie, będziesz widział czy jest stabilny.

Tak jak pisze @macek, niestabilne połączenia, Sonoffy potrafią same z siebie zmieniać stany, czy to WIFI czy ZIGBEE.

Będę musiał popróbować z tym co wstawiłeś . Problem jest taki że urządzenie mam zabudowane i trochę zejdzie dostanie się do niego .Obecnie w automatyzacji mam to ustawione tak, że mam 3 po sobie wyłączenia i w 99% przypadkach zadziała :slight_smile:

if:
  - condition: trigger
    id:
      - Wyłączenie napowietrzania
then:
  - type: turn_off
    device_id: 49992ddc22ba685096fff41bbf0d713f
    entity_id: 5046fefac80322c89b54e681a03e7c17
    domain: switch
  - delay:
      hours: 0
      minutes: 0
      seconds: 0
      milliseconds: 500
  - type: turn_off
    device_id: 49992ddc22ba685096fff41bbf0d713f
    entity_id: 5046fefac80322c89b54e681a03e7c17
    domain: switch
  - delay:
      hours: 0
      minutes: 0
      seconds: 0
      milliseconds: 500
  - type: turn_off
    device_id: 49992ddc22ba685096fff41bbf0d713f
    entity_id: 5046fefac80322c89b54e681a03e7c17
    domain: switch

Co do braku zasięgu jak sugerowali inni to całkowicie to wykluczam . W tym pomieszczeniu w którym jest to feralne urządzenie jest metr od niego drugie takie same, które załącza wentylator i jest routerem i działa bardzo dobrze , A za ścianą metr od nich jest następne te same które załącza światło w przedpokoju i przez dwa lata nie było z nim problemu a w tym samym korytarzu jest bezpiecznik zigbee który też jest routerem, a ma taki mocny sygnał , że bierze od niego ten sygnał urządzenie które mam za dwoma ścianami po 50 cm każda i w odległości 8 metrów .

A w ogóle sprawdziłeś? Zweryfikowałeś mapę Zigbee? Bo z tonu wypowiedzi, wnioskuję, że nie. A jaką masz gwarancję, że ten Sonoff podłączył się do wymienionych przez Ciebie routerów Zigbee?