Problem z usługą media-player

Witam,
od dość dawna steruję AudioCastem podłączonym do domowego audio i do niedawna wszystko działało bez problemu. Dziś zauważyłem, że nie działa na przykład usługa media_player.media_play_pause, która jest używana w karcie Mini Media Player do sterowania odtwarzaniem. W interfejsie pojawia się błąd:

a w logach:

Nie działa też opcja wyłączania wyciszenia z poziomu karty MMP czyli jak klikam na ikonę “mute” to dźwięk zostaje wyciszony ale nie zmienia się ikona na przekreślony głośnik a jak kliknę drugi raz to nie wraca do poprzedniego poziomu nie jestem w stanie wyłączyć wyciszenia. Jedyna opcja to przesunąć suwak głośności. Co ciekawe identycznie skonfigurowana karta playera ale dla innej encji (głośnik Denon) działa bez problemu zarówno jeśli chodzi o sterowanie odtwarzaniem jak i głośnością.

Ktoś ma pomysł o co chodzi?
Zastanawia mnie czemu w komunikacie pojawiającym się w lovelace jest informacja, że nie można wywołać usługi “media_player/media_play_pause” a nie “media_player.media_play_pause”. Może karta playera próbuje wywoływać nie istniejącą usługę? Tylko czemu to się zmieniło…

Dodam jeszcze bo właśnie sprawdziłem, że jeśli uruchamiam usługę media_player.media_play_pause w narzędziach deweloperskich to też nie działa dla encji media_player.yamaha ale komunikat już jest o braku wsparcia dla usługi z kropką w nazwie a nie slashem. Dla innych encji usługa działa.

Coś jest zwalone prawdopodobnie w integracji Yamaha MusicCast, albo w mini media player? kiedy to zauważyłeś?

Zauważyłem to wczoraj ale szczerze mówiąc miałem dość długą przerwę w korzystaniu z tej funkcji więc ciężko powiązać mi ten problem z jakąś aktualizacją na przykład. Encja yamaha korzysta z integracji DLNA. Czy jeśli problem występuje również gdy próbuję uruchomić usługę z poziomu narzędzi deweloperskich może być przyczyną sam Mini Media Player?

Dodam jeszcze, że reinstalowałem Mini Media Playera oraz usunąłem i ponownie dodałem Audiocasta za pośrednictwem integracji DLNA, bez zmian.

Pisałeś yamaha i audiocast, więc myślałem , że to jakiś błąd i korzystasz z integracji musiccast, która nie ma żadnych zgłoszonych problemów

Skoro problem jest związany z wywołaniem usługi to problem jest w samej integracji.

Wczoraj sprawdziłem tylko działanie mute (jego brak działania chyba bym zauważył, bo tandemu tv + amplituner używam na co dzień), po południu protestuję jakieś źródła których używam ekstremalnie rzadko (głównie używam arc z tv, tunera dab+ i radia internetowego i wszystkie działają normalnie, bo bym to chyba zauważył).

Ale jedno mnie intryguje - u mnie integracja yamaha nie korzysta z DLNA (tzn. nie mam odpalonego żadnego serwera DLNA, z którego mogłaby korzystać, ale jest to zaledwie jedno z wielu możliwych źródeł), więc chyba masz jakąś niestandardową integrację.

Edit: jednak jest coś “nie halo” - local media nie odtwarza całych katalogów tylko pojedyncze utwory…

Yamaha to u mnie tylko nazwa własna urządzenia bo Audiocasta mam podłączonego do starej Yamahy. Używam integracji DLNA bo tak został wykryty Audiocast przez HA.

Czego?
To takie coś?

Zauważyłem kolejną niedoróbkę w mediaplayer (ale raczej nie jest powiązana z integracją?) - jak w jednej instancji mediaplayera (również minimediaplayera) kliknę pauzę po czym “od-pauzuję”, to przestaje reagować na jakiś czas i kolejny raz nie daje się pauzować (tak jest przy wybranym źródle internetowego radia, gdzie pauza ma raczej żaden sens, więc nie zauważyłem tego błędu nigdy, a być może był od dawien dawna lub “od zawsze”).

Tak, to jest to urządzenie. Ja z kolei często używałem pauzy słuchając radia internetowego, abstrahując od sensowności tego.

No cóż z racji charakteru radia używam mute :stuck_out_tongue: mając wywalone wszelkie zbędne przyciski z karty. Pauza nie jest całkiem bez sensu, bo oszczędza dane, ale nawet na LTE nie jest to istotna ilość danych.

Używałem pauzy bardziej z przyzwyczajenia niż w wyniku przemyślanego działania :-). Czasem używałem mute, teraz ani pauza ani mute nie działa. Mam też wrażenie, że po włączeniu zasilania w Audiocascie znacznie więcej czasu trwa pojawienie się go w systemie. Wcześniej jak tylko Cast podłączył się do wifi po kilku chwilach ożywały jego encje, teraz trwa to jakieś 5 minut.

Niestety nie umiem pomóc, poszukaj issues do integracji której faktycznie używasz, jeśli jest jakaś pasująca, to się do niej dopisz podając autorom jakieś dane potrzebne do debugowania, a jeśli nie ma nic pasującego to stwórz nowy issue

DLNA?

Podłączyłem jakieś stare radio internetowe, które tez jest wykrywane przez HA jako urządzenie dostępne przez integrację DLNA i o ile pauza tak samo nie działa to mute już zachowuje się normalnie… chyba faktycznie któraś aktualizacja skopała coś w tej integracji.