Problem z "wait until"

Bardzo proszę o pomoc do “wait until” do którego dochodzi coś takiego jak na obrazku, po tym w zadanym czasie nic już tam nie dociera i po upływie 33s, w czasie których pod nodem jest info że czeka te 33s zmienia się kwadracik pod nodem na kolor czerwony następnie żółty i pojawia się zielony kwadrat z napisem “running” natomiast nic z “wait until” nie wychodzi, dlaczego?

nie wychodzi bo w podanym czasie nie został spełniony warunek.
Jak spełnisz warunek i będzie on to wyjdzie dalej, jak sie nie spełni to po 33 sekundach przestaje czekać.

w takim razie jaką rolę spełnia drugie wyjście?

@pawelwaz ale to nie ma sensu,
wtedy lepiej dać deley, albo jak chcemy nadpisywać to triger
w zasadzie to nie będzie działać tak jak piszesz

to co zrobić żeby w przypadku gdy warunek nie jest spełniony coś wyszło dolnym wyjściem?

@bartik w sumie masz rację Delay by wystarczyło w takim przypadku.
Zastanawia mnie czy msg jest właściwe, żeby poszło dalej.
@pawell pokaż jeszcze nod poprzedzający i wychodzący, może będzie łatwiej zlokalizować problem

entity_id masz dobrze?
a przypadkiem state tej encji nie jest true false? a nie on off?

czy w debugu masz pełną wiadomość? czy payload?
bo jak peload to nie będziesz widział gdyż wpisałeś, że z noda wait until ma wyjść jako msg.on

“wait until” dotyczy sensorów ruchu i jest on/off a do “w…u…l” . Starałem się doczytać o “w…l” i dlatego ponawiam pytanie - jakie znaczenie ma co do niego wchodzi? z tego co wyczytałem to “coś” wchodzi i jak warunek spełniony to to “coś” wychodzi górą a jak warunek nie jest spełniony to to “coś” powinno wyjść dołem

Pytanie czy odbierasz i wysyłasz msg.on czy msg.payload (czy jeszcze jakiś inny)

różne eksperymenty realizowałem, już zmieniłem na msg.payload i za kilkadziesiąt sekund będę coś wiedział

Uzywam pełno nodów wait until, tylko nie wiem gdzie popełniasz błąd.
Nie ma zanczenia co wchodzi do noda, jeżeli warunek zostanie spełniony wysyła górnym węzłem ładunek, który dostał
Jak warunek w tym czasie nie zostanie psoełniony wysyła ładunek dolnym wezłem

zmien na dole w entity location na NONE… i daj znac

@pawelwaz wydaje się że Twoja uwaga była słuszna - zaczęło działać zgodnie z oczekiwaniami, bardzo dziękuję, również Tobie @bartik22, coś sobie poprawiłem dwa dni temu i jak sądzę zbyt wiele zmieniłem na raz…, teraz żałuje że od razu nie poprosiłem tu o pomoc bo weekend muszę uznać za zmarnowany

@pawell najważniejsze, uzyskałeś efekt który Cię interesował i działa.
Z ciekawości do czego używasz takiej automatyzacji?

@pawelwaz był to (bo przed modyfikacjami dobrze działał) i ma być sposób na rozwiązanie problemów z wyłączaniem światła w pomieszczeniu (kuchnia), jest sobie dwie automatyzacje - 1/ włącza oświetlenie gdy ktoś wchodzi i nie jest dość widno - wiadomo banał więc do brzegu czyli tej drugiej z którą jest problem - 2/ wyłącz światła gdy brak ruchu ale to jak wiadomo trudno rozwiązać bo w określonych sytuacjach ruch nie jest wykrywany mimo obecności osoby wykonującej jedynie mikro ruchy więc jest 3 czujki ruchu i są 3 źródła światła, jest też głośnik (googlowy) w którym często gra radio, jest także kot który czasem odwiedza kuchnię więc pod uwagę brany jest także aspekt obecności ludzi w domu oraz uwzględniana jest pora dnia. Przepływ inicjowany jest przez a) wykrycie ruchu przez którąkolwiek czujkę, b) włączenie któregokolwiek źródła światła, c) fakt że któreś ze źródeł światła jest włączone non stop przez czas dłuższy niż x minut. 1- sprawdzam czy któreś ze świateł jest włączone a jeśli nie to nie idę dalej a jeśli tak to w zależności od pory dnia czekam krótszy lub dłuższy czas na jakąkolwiek zmianę po czym w zależności od pory dnia: 2g(góra)- tylko jeśli któreś ze świateł jest włączone to wysyłam komunikat na głośnik: “Przepraszam ale za chwilę zgaszę światło, rusz się jeśli tu jesteś” i przywracam radio jeśli grało przed komunikatem (wystarczy machnąć ręką i zawsze któryś z czujników to wykryje) 2d(dół)- (tu jest ten problem) sprawdzam w “wait until” przez 33sekundy czy któraś z czujek wykryje ruch i jeśli nie wykryje to przepływ powinien pójść dołem i wyłączyć światła a jeśli wykryje ruch to wyjść górą, poczekać 99sekund i rozpocząć nowe kółko, przepływ po wyjściu w miejscu 2d może wymagać poprawki ale tymczasem nie ma to znaczenia bo nadal w pewnych sytuacjach nic z “wait until” nie wychodzi i to mnie totalnie rozwala…

@artur proszę spojrzyj na to bo jeśli nie Ty to kto?

@pawell Popatrzę ale w piątek.

@artur dziękuję za propozycję pomocy a ponieważ być może znalazłem chwilowe obejście problemu to proszę abyś na razie odpuścił analizę a ja po testach opiszę aktualną sytuację i wtedy ponownie poproszę o Twoją pomoc

@pawell OK czekam na info