Problem z wyświetlaniem zakładek/widoków

Czy spotkaliście się może z problemem wyświetlania widoków w dasboardzie?
U mnie po wejściu do HA z przeglądarki (mozilla, chrome) oraz aplikacji HA, pojawia się taki widok:

W przeglądarkach wystarczy przeładować adres w przeglądarce i wszystko wraca do normy:

W aplikacji nie da się przeładować, a zamknięcie i ponowne uruchomienie nic nie daje.

Ktoś coś?

Mówisz o górnych zakładkach ?

Tak, górne zakładki w wybranym dashboardzie

Cache Przeglądarki czyściłeś? Ewentualnie dla GChrome usuń katalogi
C:\Users\artpc\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Service Worker
Cache
Cache_data 

Nie czyściłem jeszcze, ale przeglądarki to pół biedy, bo można odświeżyć, ale czemu w aplikacji mobilnej HA się te widoki nie wyświetlają…

Trudno zgadnąć na odległość, może masz błąd w kodzie dashboardu lub wykorzystujesz jakiś niestandardowy komponent lovelace, który się radykalnie zmienił (miał breaking change).

Jeśli chodzi o aplikację androidową, to możesz z poziomu systemu wyczyścić jej cache i/lub (ale wtedy wymaga konfiguracji od nowa!) dane.


Plik konfiguracyjny dashboardu jest parsowany liniowo, więc jeśli masz błąd, to najprawdopodobniej jest on w widoku z ikoną domku (zapewne /home)

Pobawię się, aczkolwiek nie sądzę, żeby to było związane z błędem w widoku, bo w kolejnej karcie bocznej (Ogród) mam też 2 widoki i tak samo pojawia się tylko pierwszy, a na nim najzwyklejsze karty encji.

O, a co gorsze to samo jest w narzędziach developerskich:

a po odświeżeniu przeglądarki:

Ale tak jak pisałem, przeglądarka to pół biedy, bo można odświeżyć, ale w apce doopa.

Narzędzia deweloperskie nie mają związku z dashboardem lovelace, więc wyczyść ten cache.
To nie musi być cache przeglądarki - przykładowo cloudflare ma własny cache.

Jeśli chodzi o apkę i jeśli jesteś pewien braku związku z komponentami niestandardowymi (no niestety jedyna metoda to je wywalić z konfiguracji, ale możesz po prostu wygenerować dodatkowy dashboard bez wszelkich podejrzanych elementów), to prawdopodobnie masz niezgodność wersji aplikacji z wersją frontendu.

Od paru miesięcy mam podobny zanik zakładek ale tylko w Narzędziach deweloperskich (Chrome).
Zawsze po restarcie HA muszę odświeżyć pamięć przeglądarki (wystarczy F5).

Dziś z ciekawości zalogowałem się pierwszy raz do HA przez Opera i jest dokładnie taki sam problem :thinking:

:information_source:Na wielu HA na androidzie działa dobrze- wszystkie zakładki są widoczne
/
Android - przeglądarka Chrome i Opera - wszystkie zakładki są widoczne
/
Tak się dzieje na HA postawiony na VM, na HA postawionym na Raspberry wszystko wszędzie działa poprawnie

Możliwe, że znalazłeś winowajcę - nie używam Chrome i nigdy u mnie ten problem nie wystąpił.

U mnie czasami taki problem w aplikacji się pokazuje. Pomaga wejście w ustawienia i powrót do dashboardu. I ikonki magicznie się pokazują.

Google chrome F12 DevTools → Console, czasami można odczytać jakieś informacje.

Może niepotrzebnie nakreśliłem problem w przeglądarkach, bo nie jest to sedno sprawy. Można odświeżyć i działa.
Problem jest w aplikacji, której nie da się odświeżyć.
Szczególnie wkurwiający jest bark ikon w narzędziach dev

Jak to się nie da odświeżyć danych w aplikacji - da się tak jak opisywałem (wyczyszczenie jej cache powinno pomóc, o ile dane nie są przechowywane w innym cache gdzieś “na trasie” miedzy HA, a aplikacją (np. cloudflare?) i nie chodzi o niekompatybilność danej wersji aplikacji z wersją frontendu).

Równolegle z aplikacją oficjalną z Google Play można zainstalować równie oficjalną (ale nieco okrojoną, bo bez bez GMS!) z F-droid.

O jakich ikonach mówimy ?

Ty co powinny być w zaznaczonym miejscu:

Dodatkowe zakładki, widok z desktopa ale na komórce jest podobnie:

W przeglądarce na komórce mam (czasem dopiero po odświeżeniu). W aplikacji HA jak wyżej i odświeżyć sie nie da

Próbowałeś zmienić motyw na inny i sprawdzić czy daje ten sam efekt? Ewentualnie ciemny motyw.

Tak, bez znaczenia jaki motyw, ikon brak w apce w zakładce narzędzia developerskie