Problem ze statystykami MariaDB

Cześć!
Żeby opisać mój problem muszę się cofnąć kilka miesięcy wstecz, do czasu jak migrowałem ze standardowej bazy danych na MarieDB. Po zmianach recordera w configu, usunąłem też stare pliki (patrz poniżej).
0

Po kilku dniach zauważyłem że w narzędziach deweloperskich, karta statystyk jest pusta. Nie przejąłem się tym bo myślałem że nowa baza dopiero musi nazbierać dane żeby utworzyć nowe statystyki.


Niestety po kilku miesiącach nic się nie pojawiło więc chyba moje rozumowanie było błędne.

Otwierając nową bazę w phpMyAdmin jest zakładka od statystyk więc “chyba” jest ok. Bazy danych to zupełnie nie moja bajka więc poruszanie się w niej i zrobienie jakiej kolwiek edycji mnie przerasta.

Teraz najważniejsze: co zrobić żeby przywrócić kartę statystyk do HA? Jak na razie nikt nie był w stanie mi pomóc więc liczę na was!

To że jest zakładka nie znaczy że jest wypełniona danymi,
Kliknij w statistics

Columns
Screenshot - 20.01.2024 , 07_59_20

i zobacz wykorzystanie przestrzeni.

Chcesz przywrócić jakąś kopie z innej bazy danych, stare statystyki ?

rozmiar nie powala ale może dlatego że baza ma 3 miesiące.

Chciałbym zapełnić tą kartę w obojętnie jaki sposób, nawet myślałem o powrocie na fabryczną bazę żeby zobaczyć co się stanie.

Pokaż konfigurację twojej bazy MariaDB jaką masz wpisaną w configuration.yaml

i konfigurację


Problem ze statystykami nie objawiał się tylko pustą rubryką w narzędziach deweloperskich, do tego doszedł problem z edycją panelu energia ponieważ nie widział żadnych statystyk (nawet tych które mu przed chwilą usunąłem i chciałem dodać na nowo).
Problem ten był na tyle drażniący że zostałem zmuszony wrócić do fabrycznego recordera co przyniosło w rezultacie rozwiązanie wszystkich opisanych problemów. Statystyki pojawiły się na nowo, niestety utworzyły się z datą zmiany konfiguracji, czyli powstały nowe. Tutaj pojawia się następny problem.

Jak przerzucić chociaż część statystyk z MariaDB do SQLite? Porównałem co wyeksportują obie bazy w .csv ale struktury są na tyle różne że nawet nie próbuję tego przeklikać ręcznie. Macie jakiś pomysł jakby to “łatwo” przeklikać? Dosłownie interesuje mnie 4-5 sensorów, bez reszty dam sobie radę :slightly_smiling_face: