Problem ze sterowaniem jasnością lampy

Mam problem ze sterowaniem jasnością lampy, skorzystałem z Twojego pliku Ściemnij i rozjaśnij światło
niestety u mnie nie działa, tzn raz zareaguje, a potem mam problem z odczytem wartości encji, powinna być w zakresie 0-255 (chociaż doświadczalnie sprawdziłem że nie może być mniej niż 21), niestety odczyt wartości encji podaje wartości ponad 255, jeśli taką wartością próbuje wysterować lampę to zapala się na maxa i przestaje reagować na sterowanie (a dokładnie reaguje ale w sposób trudny do rozszyfrowania, raz ściemnia, innym razem wyłącza itp)
tu link do mojego flow
https://paste.ofcode.org/KPPjfUBzYgD3JRv6dJi6hh?fbclid=IwAR3UlQwP1mBKZYHxuzSpAU1AEtKiS1zjqDmSDDgTsEMsF7OlJ-MZKW6TwmY
a poniżej widok graficzny flow z przykładem wartości ponad 255


nie jestem w stanie tego ogarnąć/zrozumieć :frowning: tym bardzie że po dłuższym wyłączeniu, na początku lampa pokazuje prawidłową wartość…
acha, w momencie gdy odczytuje wartość ponad 255, w HA potrafi pokazać mi się wartość jasności ponad 100% (rekord to chyba 350%), a klikając na poziom jasności mam info o nieprawidłowej wartości

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Jeżeli dzisiaj nikt nie pomoże to jutro rzucę na to okiem bo dzisiaj padam już na pysk. :grinning:

spoko, nie ma pożaru, chwilo poradziłem sobie korzystając z nodu count, tyle że zawsze “startuje” z połowy jasności, ale regulować się da

Może to podsunie jakiś pomysł… Ja u siebie mam wlightbox od blebox i tam aby mieć pełna jasność diod muszę wpisać ff bo jak dawałem liczbę trzy cyfrowa to nie przyjmował, jak wpisywałem 99 to świeciło ale jakby na pół gwizdka dopiero ff dało pełna moc

FF to zapis w systemie szesnastkowym (https://pl.wikipedia.org/wiki/Szesnastkowy_system_liczbowy) i w systemie dziesiętnym odpowiada liczbie 255.

Zacznijmy od tego co to za żarówka? Też mam jedną z IKEA ze zmianą kolorów i tam są 3 zmienne do sterowania potrzebne. Nie udało mi się tego ogarnąć. Żarówka która ma tylko funkcję ściemniania działa dobrze. Jutro wrzucę dla niej flow.

to plafon od spectrum smart, dokładnie to ten
https://sklep.spectrumsmart.pl/pl/p/Inteligentna-oprawa-sufitowa-natynkowa-LED-Spectrum-SMART-Nymphea-36W-Wi-Fi-CCT-DIMM/1

Ja mam tak rozwiązane ściemnianie żarówki zmiana_jasnosci.json (5,2 KB)

@Robert_Król sprawdzałeś czy Twoja żarówka nie dodaje czasem swojej domeny? W sensie w nodzie call service w sekcji domain poszukaj czy nie ma domeny odpowiadającej Twojej żarówce. Dla przykładu żarówki yeelight dodają własną domenę (yeelight) do sterowania nimi. Dlatego, że posiadają parametry wykraczające poza standard domeny light. Podejrzewam, że podobna sytuacja może być u Ciebie bo w samym procesie nie masz błędu. Raczej chodzi o to, że zakres parametrów domeny light nie odpowiada Twojej żarówce. Więc zacząłbym od tej weryfikacji, a jak nie to zobaczymy dalej.

nic takiego nie pamiętam, ale jak siądę do kompa to zrobię rozwinięcie kompletnego msg i zrobię screena

Nie szukaj tego w msg tylko na liście domain w nodzie call_service

acha, to zaraz sprawdzam…
lampa działa w środowisku tuya (o tym chyba wcześniej zapomniałem napisać), widzę że jest taka domena do wyboru, może spróbować poprzez nią zamiast light?
nie to nie to, w domenie tuya nie ma “turn_on” itp, jest tylko “force_update” i “pull_device”

Nie to raczej będzie coś z lampą i oświetleniem o ile będzie.

no to niestety nie ma nic co miałoby w nazwie ligt lub coś podobnego…
a może zastosować jakiś normalizator? tak żeby z wejściowej wartości 1-1000 robił 1-255?

@Robert_Król możemy jakąś sesję team viewer ogarnąć bo ciężko mi to u siebie przetestować bo nie mam takiego urządzenia?

jeśli nic innego nie wymyślę to chyba tak, co prawda nie korzystałem z Team viewera baaaaardzo dawno na pewno nie mam go teraz zainstalowanego, ale da się to jakoś ogarnąć
Tylko najpierw muszę ogarnąć bałagan w domu (żona zmusiła mnie do malowania) a to jak zawsze tylko na początku wygląda na proste i szybkie :wink:

@Robert_Król spoko jak będziesz miał czas to daj znać