Problem ze sterowaniem LG webos za pomocą HA

W apce format jest z dwukropkami i chyba trzeba to aktywować w opcjach apki.
Najpierw ma działać apka od LG, potem integracja.
Nie rządzę twoją siecią, ale może masz firewall na routerze, albo opcje blokujące broadcast, nie wiem, sprawdź, Ty tam pewnie rządzisz (wg ściągawki w apce w sieci ma być dopuszczalny multicast).
Jaką masz maskę sieci?

A w kwestii integracji to zrestartowałeś HA po zmianach w konfiguracji?

Pomijając kwestię integracji spod HA można też sprawdzić czy w ogóle działa WoL (masz jakiś komputer z WoL?) tworząc takie przełączniki (teraz można zrobić buttony, ale dziabnąłem kawałek konfigu z dawnej konfiguracji której jeszcze nie zaktualizowałem)

wake_on_lan:

switch:

  - platform: wake_on_lan
    mac: C8:08:E9:9E:71:9C
    name: "Obudź TV"
  - platform: wake_on_lan
    mac: 11:22:33:AA:BB:CC
    name: "Obudź coś innego"

dziś manual online jest dostępny, ale jedyne co w nim znalazłem istotnego to
Ogólne → Mobile TV wł.
i to o czym byłą już mowa
Sieć → LG Connect Apps
(oczywiście oprócz poprawnie skonfigurowanej sieci, no ale skoro reszta działa to jest OK)

Weź tez pod uwagę, że po prostu ten tv może używać innej metody budzenia niż obsługiwana przez integrację.

i ostatnia podpowiedź

Cześć
To i ja się dołączę, mam TV LG z WebOS 6. Włączanie WOL z poziomu routera działa bez problemu, router zawsze odpala TV, z poziomu HA nie działa nic…

  • pod parametrem broadcast_address: (numer IP) czego adres IP wpisujecie?
    Zainstalowałem LG-WebOS-Remote-Control i też lipa. Nic nie jest w stanie wzbudzić TV, przełączanie z poziomu tego pilota też nie działa…

Adres broadcastu dla danej sieci, z tego co wiem to ten parametr można pominąć (jakkolwiek nie wiem czy w tej integracji, ale ja bym się nie bał).

Jest taka opcja w ustawieniach tv - bodajże “smart start +” czy coś w tym guście (tzw. szybki start) i ma on taką trefną właściwość, że tv wtedy nie słucha pakietów WoL (to ostatni link, który wrzuciłem).

mam wyłączone to smart start + . tak jak pisałem gdy wybudzę TV z poziomu routera - wrzucam opcję WOL, podaję mac telewizora i wybudza się bezbłędnie za każdym razem (nawet z włączonym smart start + nie było problemu i działało…
Czy do tego WOL trzeba napisać jakąś specjalną akcję lub skrypt?

Sprawdź czy WoL w ogóle działa - zrób sobie taki switch jak wrzuciłem wyżej.
Czyżby to była instalacja w VM lub w Dockerze?

Myślę że prosty test powinien wyjaśnić kwestię czy HA pracuje w tej samej sieci co TV - moim zdaniem wystarczy odpalić terminal i

  1. będzie w nim widać IP HA
  2. polecenie arp -e powinno pokazać inne urządzenia w tym samym segmencie sieci i musi wśród nich być tv (i ma być widoczny mego MAC)

Tak - instalacja na VM na QNAPie, teraz już nie chce mi się kompa odpalać. W apce HA (na android) odpaliłem terminal (IP HA widoczne - IP/port). Komenda arp ok ale składnika -e już nie znaleziono “arp: unrecognized option: e”
Jutro do tego w pracy siądę.

Możesz spróbować arp -a
(-e daje odpowiedź w linuxowym formacie który jest czytelniejszy od formatu BSD)

i co? są z tej samej podsieci co tv?

PS miałem na myśli “SSH & Web Terminal” a nie “Terminal & SSH”

Użyj tego drugiego terminala (“SSH & Web Terminal” z addonów Community) ze swoimi danymi logowania w ustawieniach.

Tutaj arp -e:

Więc powinno działać.
Ustaw na jakimś innym urządzeniu wybudzanie przez WoL i sprawdź czy ono się obudzi.

A tutaj arp -a:

Sprawdzę popołudniu jak wrócę na chątę - mam WOL chyba w komputerach wyłączone.
EDIT:
Włączył się! zmieniłem litery w mac w configuration.yaml na małe i jako nazwę wpisałem dokładną nazwę sieciową.

O ile małe litery rozumiem, to nazwa hosta przynajmniej teoretycznie nie powinna mieć nic do rzeczy.

Dzięki za pomoc tak czy tak :slight_smile: