Problem ze zdalnym dostępem

Cześć,

Mam internet lokalnego dostawcy, PPoE. Spróbowałem skonfigurować DuckDNS czyli:

  • wygenerowałem domenę,
  • zainstalowałem dodatek, podałem moją domenę, token, accept terms na true,
  • trochę problem mam z routerem czyli z przekierowaniem portów i możliwe ze tu mam problem, a mianowicie port wewnętrzny i zew to 8123 jako TCP.

Mój router to tp-link z DNS 1.1.1.2 i 1.0.0.2

Wpisując w pasek przeglądarki moją domenę bez portu pokazuje się panel logowania do MikroTik (nie znam danych i nie mam takiego sprzętu więc podejrzewam ze to od dostawcy?), z portem długo ładuje, a potem brak łączności. Wg logów DuckDNS na HA jest wszystko ok, pokazuje mój prawdziwy adres IP, na stronie DuckDNS.org pokazuje IP 1.1.1.2.

Co robię źle?

Prawdopodobnie nic - sądząc po poniższym to problem po stronie dostawcy:

Masz wykupioną usługę publicznego IP? (lub dostawca gwarantuje publiczny IP?)

Sprawdź, czy IP, które masz na WAN swojego routera pokrywa się ze wskazywanym np. przez ten serwis

To jest jednak podejrzane, ale nie umiem sobie wyobrazić jakim cudem to możliwe.

PS z forum łączysz się ze słowackiego IP, które jest tak swoją drogą gdzieniegdzie czarnolistowane…

W tej chwili sprawdziłem IP na Duckdns.org. Jest zaktualizowane na prawidłowy, natomiast na tej stronie co Ty mi pokazałeś jest inny, remote port tez inny. Co mam z tego rozumieć @szopen ? Owszem, mam VPN lecz teraz wyłączyłem

Edit:

Dodam, że co jakiś czas odświeżam stronę ipchicken i IP jest chyba ciągle takie same lecz inne niż IP który Duckdns, na dodatek port w ipchicken się co jakiś czas zmienia

Edit 2:
To jest ciekawe… dodałem subdomenę na której był identyczny adres IP co na IPChicken ale dalej brak opcji zdalnego sterowania

Przygotowałem cała listę innych serwisów do sprawdzenia IP pod którym “widzi Cię Świat”:

Co chyba oczywiste nie możesz korzystać z połączenia za pośrednictwem jakiegokolwiek proxy (więc i VPN-proxy i tunelowanie VPN jest wykluczone).
Port nie ma żadnego znaczenia (w kontekście sprawdzenia publicznego IP)

Jeśli te adresy się zmieniają dość intensywnie, to po prostu może wynikać z połączenia faktów, że:

  • nie masz publicznego IP lecz jesteś za NATem operatora
  • operator stosuje load-balancing

Podstawowe pytanie jest takie - czy którekolwiek IP pod którym widzi Cię
świat (nie mówię oczywiście o połączeniach przez proxy) pokrywa się z tym, który jest bieżącym adresem WAN twojego routera (a jakie to IP, to musisz sprawdzić w jego interfejsie).

PS Skąd wiesz, że duckdns zna prawidłowy IP?