Problemy z IKEA Shortcut Button

Widziałem trochę dyskusji na ten temat w necie ale ostatecznie nie poszukałem definitywnego rozwiązania. Może ktoś z Was borykał się z podobnym problemem.
Przycisk IKEA Shortcut button (IKEA E1812 control via MQTT | Zigbee2MQTT) - jeśli już działa to działa wyśmienicie ale co jakiś czas przestaje odpalać akcje. Generalnie jest martwy jak się go naciska. Trzeba go wtedy parować ponownie (z uprzednim usunięciem z systemu) i powiązać z koordynatorem.
2 problem jest taki że nie mogę go zaktualizować. Z2M nie wykrywa dla niego aktualizacji firmware choć wiem że jest. zarówno prod jak i testowy serwer IKEA.


RELEASE NOTES
I dlatego pytanie czy, żeby podbić firmware musze zaopatrzyć się w bramkę IKEA czy jest inny w miarę mało zaawansowany sposób ?

Przypadkiem nie miałeś kiedyś włączonego serwera OTA beta?
Bo na nim bywały trefne wersje (z których sprzęt już się nie chce aktualizować), więc jeśli to twój przypadek, to jedyne co sensownego możesz zrobić, to reklamować przycisk.

Generalnie aktualizacja urządzeń bateryjnych trwa koło 3 godzin, więc zanim skorzystasz z OTA to sugeruję wymienić ogniwo zasilające na nowe i sparować przycisk ponownie (włączając tryb stałego parowania na te kilka minut) i dodatkowo pobudzać przycisk podczas wywiadu krótkimi naciśnięciami.

PS Nie mam akurat tego przycisku, ale mam doświadczenie z innymi pilotami Ikei.

A stałe parowanie gdzie poszukać ? Chidzi o raportowanie z krotkim czasem ?

I jeśli mogę zapytać jakie przyciski polecasz ? Generalnie jeśli Ikea dziala to wydaje mi się że jest bardzo dobrą pozycją. Przyklejana/przykrecana podstawka reszta na magnesie mozna przemiejscowć. Bardzo mi pasuje. Żeby tylko nie strajkował od czasu do czasu.

Miałem wcześniej dotykowy tuya ale jadł baterie (2 na pokladzie) i slabo reagował. Ikea byla milą odmianą.


Nie zapomnij “po robocie” to wyłączyć.

No cóż, u siebie używałem głównie Philipsy (starsze modele mają CR2450 takich mam większość, nowe CR2032, był też model ZGP, ale go wycofali i teraz tylko innych producentów Friends of Hue są ZGP i są drogie jak szlag), Trust (też CR2450) i Ikea (tu “od zawsze” były CR2032), z ikeowskich się ostatecznie wycofałem, bo baterie krótko trzymają.