Procesy z życia wzięte - Ogrzewanie

var akceptowalna_temperatura = msg.ustawiona_temperatura

```input_number.ogrzewanie_temperatura`` Pomocnik w HA

mam trochę inne okienko

Rozumiem że twoje przerobione ?

nie:-)
Takie mi się otwiera gdy kliknę na node current_state

Jeżeli masz inny kod jak w


to skąd go wziełeś ?

ok. Chyba zrozumiałem! Cały mój układ robiłem ręcznie, nie używając twojego pliku → głownie żeby jak najwięcej zrozumieć. Pewnie wystarczy załadować twój kod i podmienić node,

Edit:

Chyba jednak nie:(
po wczytaniu twojego kodu i otwarciu node’a mam taką sytuację:

To nie jest mój kod tylko @artur załaduj oryginalny kod i zmień go pod siebie, jeżeli posiadasz inny kod jak w oryginalnym wątku to trzeba to zaznaczyć.

przepraszam mała pomyłka.
Wczytałem dokładnie kod @artur 'a. Po kliknięciu na nodzie ustawiona temperatura pokazuje mi się to wyżej:-([quote=“artpc, post:196, topic:682, full:true”]

Może ktoś z Was wie dlaczego mam inne niż u Artura okno z właściwościami node’a? “current_state”?
Zgodnie z sugestią @artpc wczytałem kod do noda /myślałem, że może jest zodyfikowany w kodzie/ ale cały czas nie mam możliwości wpisać tekstu komunikatu ustawiona_temperatura[quote=“artpc, post:196, topic:682, full:true”]

To nie jest mój kod tylko @artur załaduj oryginalny kod i zmień go pod siebie, jeżeli posiadasz inny kod jak w oryginalnym wątku to trzeba to zaznaczyć.
[/quote]

@artur prośba o pomoc z tym “diabelstwem” :slight_smile: - dlaczego nie mam pola do wpisania komunikatu ustawiona_temperatura

Jakiego pola nie masz?

u Ciebie na filmie jest okienko:

a jak ja otwieram u siebie to mam:

nie mam jak wpisać :frowning:

Trzeba utworzyć sobie pomocnika o takiej nazwie.
Screenshot - 18.01.2023 , 21_49_46

Ustalić zakres temperatury

pomocnika mam utworzonego, u mnie to input_number.temperatura_office

ale nie mam tego elementu w okienku →

sorry:-) trzeba było rozszerzyć okienko. Jestem osioł

dziękuję bardzo

Żaden problem każdy z nas robi błędy .

Panowie kolejny problem. Poniżej schemat mojego ogrzewania. To dotyczy dwóch pomieszczeń a będzie ich około 12. Teraz w momencie gdy no,OFFICE i LIVING ROOM mają włączone ogrzewanie to włączony jest również piec. W momencie gdy jedno z pomieszczeń przestaje grzać wyłącza piec dla pozostałych.
Jak zrobić układ, sprawdzający czy inne pomieszczenie ma włączone ogrzewania.

Połącz szeregowo stany ogrzewania wszystkich encji (pomieszczeń) i sprawdzaj stan “OFF” i wówczas wykonaj PIEC OFF

Panowie, jak “znieczulić” czujkę temperatury w garażu, żeby nie włączała od razu pieca po wjeździe samochodu.
Powiedzmy, żeby sprawdzała temperaturę po 25 minutach.

Mam jeszcze pytanie odnośnie NODE’a o nazwie ‘uwzględnij tolerancję’. Poniżej wklejam schemat mojego procesu. W węźle SET TEMP chciałbym porównywać temperaturę z sensora z temperaturą zadaną uwzględniając tolerancję. Wydaję mi się jednak, że to nie działa ponieważ akceptowalna_temperatura /zaznaczona na zdjęciu/ nie jest brana pod uwagę. Na obrazku widać, że wiadomości “ustawiona_temperatura” jest w cudzysłowie i jeżeli ją wstawiam do warunku to działa. Czy to może byc przyczyną? J [obraz]

pozdrawiam

harryON
flows.json (5,2 KB)

Udostępnij ten kod, nikt nie umie czytać z obrazka.

dodałem do postu wyżej

zerknąłbyś na ten kod powyżej wklejony;-)