Procesy z życia wzięte - Ogrzewanie

@Rextytus zadaj jeszcze raz to pytanie używając znaków interpunkcyjnych.

Już wszystko jasne card-mod załatwia sprawę Pozdrowienia.

Ok, termostat udało się z pomocą / na bazie Artura ustawić.Śmiga. Ale wczoraj udało mi sie odpalic sonoff zigbee bridge z tasmota i dodalem swoje glowice moes do HA. Mam problem z node red jak ustawiac temperature, ewentualnie otwierac / zamykac zawory. Wiem, ze call cervice sie nadaje, ale nie wiem jak napisac nade funkcja do ustawiania temperatury. Poratujecie?

Ja ustawiam na albo 15 stopni albo na 25, możesz równie dobrze na 5 lub 30,
i ustaw w niej tylko sposob działania, nie PIR/ czy PID nie pamietam… tylko na 0/1
czyli włączam albo wyłączam

funkcje mam taką:


a service taki:

Wielkie dzieki za odpowiedz. pomogło, moj dom jest znow madrzejszy :slight_smile:
Pojawił sie nowy problem. Przed sparowaniem glowic przez zbbridge byly sparowane z bramka tuya. Dużo kombinowałem z korektami temperatur i mocno potentegowałem kalibrację. efekt jest taki, że w 2 pomieszczeniach mam prawie taka sama temp, a głowice zgłaszają 17 stopni jedna, a druga 26 ( bardzo mocno potentegowałem) Ktoś podpowie jak to ogarnąć? Gdzies chyba widziałem jakiś flow, który ktoś udostępnił, ale 3! dni juz siedze nad wyszukiwarką i nic.
Z góry dziekuję.

wejdź w encje i pokaz status i atrybuty tej popsutej głowicy

Znalazłem ciekawie wyglądający termostat - The Ultimate Node-RED Thermostat for Home Assistant (flow) - Node-RED
Chciałem spróbować go użyć z głowicą MOES ale nie bardzo wiem jak go dodać do HA. Podpowie ktoś ?

Nikogo nie zainteresował ten termostat ? :worried:

@zaawii mnie zainteresował i dałem go sobie na listę “do zrobienia” ale trochę mało czasu, a dużo pozycji na tej liście więc trochę to potrwa.

Super! Jeśli Ciebie zainteresował to na pewno coś z tego będzie :slight_smile: Dzięki i czekam na jakieś wieści.

@zaawii 'owi zależy napewno na tym aby skorzystać z rozwiązania jeszcze w tym sezonie grzewczym więc @artur będziesz musiał się sprężać :wink:. Jak nie Ty, to kto? :grin:.

@macek Ten sezon to będzie ciężko :slight_smile:
prawdę mówiąc liczyłem, że Ty się zgłosisz. Dlatego długo się nie odzywałem :slight_smile:

Node-RED to nie moja liga :wink: a ogrzewanie smart będzie u mnie dopiero w przyszłym roku po wymianie pieca.

@macek wymówki wymówki wymówki :joy:

Super proces, zrobiłem ogrzewanie hybrydowe, czyli kocioł C.O jako główny + pompa ciepła jako dodatkowe ja jednym układzie wody i widzę że ten proces jest dla mnie w sam raz do sterowania pompą (tani model, bez fajerwerków zdalnego zarządzania, ale dzięki procesowi ożyje)
@artur rozgryź proszę ten termostat " The Ultimate Node-RED Thermostat", byłby fajny do całości

@luki25 cieszę się że się przyda. Zabiorę się za ten termostat ale nie w najbliższym czasie. Dużo tematów do ogarnięcia i jeszcze szkolenia. :grinning:

Mam pytanie, ustawiłem sobie wywoływanie również co 5 minut, a następnie sprawdzenie godzin i w zależności od przedziału leci na tryb dzienny lub nocny.
Chciałbym aby przed godzinami sprawdzało mi czy nie jest włączony “tryb wakacje”, który byłby nieaktywny, ale sterowalny z poziomu dashboardu przełącznikiem.
Czyli ogrzewanie zawsze działa w trybach noc/dzień, ale gdy wyjeżdżam to tylko klikam przełącznik i załącza tryb wakacje.
Domyślam się, że zrobić to trzeba na zasadzie karty w UI, ale nie mam kompletnie pojęcia jaka formułka ma być i jaki nod zrobić, aby to działało.
Dziękuję.

Z tego co wiem to “pomocnicy” i tam pomocnik switch, ale to na pewno było w filmie Artura o ogrzewaniu właśnie.

Tyle wiem, ale jako, że jestem zielony to poustawianie tego graniczy z cudem :slight_smile:

Idę spróbować zrobić to co chcesz, też mi się przyda :wink: Dam znać jak sie uda :wink: