Procesy z życia wzięte - Powiadomienie o skończeniu prania

@rafkan faktycznie nie pomyślałem o obciążeniu. Sprawdzę chociaż myślę że powinna się zmieścić w 2500 W mam dość nową pralkę.

Hejka
Mój pierwszy wpis na forum, więc na początku dziękuję Artur, za kapitalne manuale.
Dzięki nim popełniłem pierwszy działający flow związany z pralką i powiadamianiem głosowo po polsku w głośnikach Sonos.
Może to pomoże jakiemuś początkującemu, jak ja. Może trochę dubluję opis Artura, ale najwyżej dostanę po łapach :smiley:

Początek to kopia Artura, więc nie będę sie rozwijał:
image

Szerzej opowiem natomiast co dzieje się dalej:
image

Mam głośniki Sonosa, więc tego dotyczy opis.
Po zakończeniu prania sygnał idzie na nod delay oraz nod “call service - Snapshot Sonosa” gdzie zapisujemy bieżący stan głośnika - po komunikacie przywrócimy poziom głośność i co było odtwarzane.
Wybieramy domenę: sonos, co chcemy zrobić, czyli snapshot, wybieramy głośnik/głośniki. Ważne dla początkującego, żeby ustawić flow.payload (z tym się trochę nie mogłem zrozumieć :slight_smile:
image

Z “delay” wychodzimy na dwa nody. Jeden ustawia głośność komunikatu, w drugim jaki to jest komunikat.

Głośność

Komunikat:

Nod z komunikatem korzysta z ReversoTTS, który pozwala mówić całkowicie polskie, przyjazne komunikaty.
Dla ułatwienia wklejam co nalezy podać w polu Data:
{“message”:"Bejbi? Pralka skończyła pranie. Możesz je wywiesić. ",“cache”:“true”,“language”:“Ania-Polish”}

Następnie po wygłoszeniu komunikatu: Bejbi? Pralka skończyła pranie. Możesz je wywiesić - czekamy 7s i przywracamy stan głośnika sprzed komunikatu. Czas opóźnienia trzeba sobie dobrać w zależności od długości komunikatu.

3 polubienia

@Slawas świetny pierwszy wpis bo dzielisz się swoją wiedzą. Dobry początek. :slight_smile:

Mógłbyś przesłać plik z tym flow? Ogarniam powiadomienia na Alexie i może coś by mi pomogło.

Udało się komuś dostosować ten proces do zmywarki, gdzie w moim przypadku podczas zmywania spada do 2W a otwarcie drzwi zmywarki to 5W (oświetlenie wnętrza)
image

musisz zmienić warunek z <=0 na twój pobór <=5

Proszę o pomoc w jaki sposób zmodyfikować ustawienia aby po zakończeniu prania poprawnie został wygłoszony komunikat.

Moja pralka w trakcie pracy zachowuje się jak powyżej.
Mam ustawiony parametr ’ for = 5 minut ’ - czyli jeżeli stan utrzyma się przez 5 minut proces idzie dalej - odtwarzany jest komunikat o zakończeniu prania. (mimo że pranie się nie zakończyło)

W trakcie procesu prania - raz na jakiś czas co 5 minut zdarza się że akurat trafi się że " If state <= 0.1 " i wtedy idzie komunikat.

Jak to zmienić ? zupełnie nie mam pomysłu
dodam że po zakończeniu prania - jest ok -pralka po osiągnięciu " If state <= 0.1" for = 5min - odtwarza poprawnie komunikat.

Witam

można json z tego ??

1 polubienie

Jak rozwiązaliście problem ze zmywarką, której w trakcie pracy co jakiś czas napięcie spada do 0?

Hm… w czasie cyklu nigdy nie spada do “0”, jak “nic nie robi” to jest to blisko zera ale nie zero.

Po spadku na “0” czekam 5 minut i uznaję, że koniec zmywania.

A ja odświeżę temat. Udało się komuś ogarnąć właściwie powiadomienie jeśli pobór spada w trakcie prania do 0? W moim przypadku jest to maksymalnie 30 sek.

to poczekaj 40s i jeśli dalej nie ma wzrostu mocy to uznaj za koniec prania.

ponawiam

coś mi nie działa robione wg instrukcji na yt i chciałbym zobaczyć co źle zrobiłem

co konkretnie nie działa ? wstaw/pokaż co zrobiłeś to może się poprawi …