Procesy z życia wzięte - Status poranny

A dopiero co udostępniłem film z serii “co nowego” i powiedziałem aby się nie aktualizować do 0.115 :slight_smile:

Hehe nie zdążyłem obejrzeć.
Do aktualizacji przekonało mnie to, że bez problemu zdjęcia można wstawić :joy:

Przywracam do 114, pewnie poprawią i wszystko będzie śmigać.

I to jest funkcjonalność, która robi różnicę :smiley:

No nie dość, że zdjęcie możesz dodać (chociaż i tak nie zobaczysz go na mapie) to możesz IP stałe ustawić z interfejsu :slight_smile:
Ale niestety trochę innych problemów się pojawia. Ale jak ustabilizują będzie naprawdę kilka rzeczy już ogarniętych, które leżały odłogiem przez ostatnie miesiące.

Słuszna uwaga a każdy doświadczony administrator nigdy nie aktualizuje systemu od razu do wersji z końcówką “0” czyli w tym przypadku 0.115.0, cierpliwie czeka aż zostaną poprawione błędy i na spokojnie wdraża wersje z patchami czyli 0.115.3, 0.115.4, itd. Wystarczy obserwować jak często są wydawane poprawki żeby zorientować się czy nadal poprawiane są błędy krytyczne.
Zaoszczędzisz sobie w ten sposób spory kawałek życia, zdrowia i nerwów :slight_smile:.

Niby to już jest 0.115.2 ale przy tej ilości zmian to trzeba czekać na więcej.

@artur i to była ta druga kwestia wersja 115.2, która mnie przekonała. Wróciłem do 114 i narazie działa, chociaż i tak będę miał pytania dotyczące kwestii ustawiania głośności i przywracania - ale to jak wyjdzie poprawna wersja i nie ogarnę sam.
Tak apropos wersji 115 to jest kilka fajnych opcji

@pawelwaz no fajne rzeczy porobili w tej wersji to efekt tego miesiąca “co do cholery” bo ludzie ich zasypali takimi sprawami które leżały i nikt ich nie ruszał w stylu nadanie IP przez interfejs.

Ja ma takie pytanie, co oni z tego mają? Przecież to masa czasu i ludzi żeby rozwijać ten system

Czasami ludzie robią coś dla przyjemności lub bo coś chcą osiągnąć zmienić :smiley: mi też nikt nie płaci :slight_smile:

A tak poważnie to jest to projekt, który zaczął się jako hobby, a teraz zaczyna działać jako w pełni działająca firma z całkiem chyba dobrym dofinansowaniem. Wielu firmom zależy na tym aby takie projekty się rozwijały bo dzięki temu sprzedają urządzenia, usługi itp itd.

Panowie jak coś to jestem za takimi rozmowami tylko przerzućmy gdzieś wątek tej rozmowy na bok bo to trochę off topic się zaczyna robić

chciałbym wrócić do pierwotnego tematu wątku, niestety nie jestem w stanie ogarnąć tts poprzez call service node (problem chyba leży w tym że nie mam publicznego IP), zamiast tego używam cast node.
Niestety wtedy chyba jakoś inaczej muszę sformatować tekst, a to już przekracza mój obecny poziom umiejętności :frowning:
w załączeniu mój flowflows.json (9,5 KB) może ktos podpowie co w tym zmienić?
przy prostych tekstach korzystam z nodu template, ale w tym przypadku nie wiem jak to wszystko spiąć w całość.

@Robert_Król na flow popatrzę jutro. Co do tts to nie musisz mieć publicznego IP ale musisz mieć dojście z zewnątrz po https do HA.

a czy żeby dostęp z zewnątrz przez https mieć nie trzeba mieć właśnie stałego IP?
próbowałem na wiele sposobów, niestety bez skutku.
Na chwile obecną z zewnątrz łączę się poprzez apkę HA i zerotier one.
Jeśli jest jakiś sposób żeby bez publicznego IP ustawić dostęp po https, to proszę o hinta :slight_smile:

poradziłem sobie, dołożyłem node change i zamieniłem msg.wiadomosc na msg.payload, pewnie można to zrobić w nodzie funkcja, ale nie chciało mi działać…
Natomiast cały czas aktualne pytanie o https bez publicznego IP

Jeśli masz dynamiczny publiczny adres IP to duckdns - integracja w HA. Jeśli nie masz publicznego IP, to musisz poprosić admina który zarządza NATem, żeby Ci przekierował port na Twojego HA.

1 polubienie

@Robert_Król jak wykupisz subskrypcję nabu.casa to nie potrzebujesz stałego ip żeby się dostać z zewnątrz ani kombinować z duckdns.

1 polubienie

@Doniek ale czy nabu.casa rozwiąże również problem z TTSem?
@wileu ciężko jest przekonać T-mobile… olewają klienta prywatnego, nawet za dodatkową opłatą publiczne IP jest tylko dla firm, a pomyśleć że jeszcze nie tak dawno płacić trzeba było co najwyżej za stale IP… ech :frowning:
zresztą chyba żaden operator komórkowy nie daje publicznego IP, a niestety u mnie to jedyne źródło sensownego neta

Nie używam tts ale myślę że tak.

czesc mam problem z powiadomieniami pogody cos z integracja brak polskich nazw tak szukam i chyba wiem czemu tak sie zrobilo ale nie wiem jak to odwrocic
najpierw dodalem integracje openweather z interfejsu i pojawilo sie 19 encji ale nie bylo wyboru jezyka polskiego wiec wyszukalem u artura aby dodac w yamlu z dopiska pl tak tez zrobilem lecz tylko jedna encja jest po polsku tamte za nic nie chca sie zmienic juz kasowalem integracjez dawalem inne api ale nic to nie dajeztak jakby gdzies w systemie pamietal ze byla taka integracja i nie chce jej na nowo nadpisac

pozdrawiam

@on6222 jest to efekt tego że w wersji 0.115 przeniesiono konfigurację openweather do GUI i teraz konfiguracja z pliku konfiguracyjnego nie działa tak jak trzeba, a znowu ta w GUI nie ma wielu języków w tym polskiego.
Problem zgłoszony i ma być poprawiony.

oki dzieki za pomoc, teraz poprostu sobie poczekam zamiast szukac gdzie zrobilem blad
dzieki raz jeszcze