Programator USB

Jaki polecacie programator USB do wgrywania Tasmoty czy też innych alternatywnych softów do smart urządzeń?

Jeżeli urządzenie jest zgodne z Tuya, np. gniazdko WiFi, to wgrywam Tasmote przy wykorzystaniu tuya-convert, wygląda to na skomplikowane ale wystarczy do tego laptop z bootowaniem z pendrive, na którym jest obraz linuxa. Programator też mam ale nigdy go jeszcze nie użyłem.

@macek dzięki. Co do tuya-convert to uruchomiłem na malince ale niestety nie na wszystko da się wgrać tą “bezinwazyjną” metodą dlatego szukam programatora.

Przy kupnie programatora, którego na razie nie użyłem, kierowałem się taki wytycznymi:

  • gniazdo USB nie wtyk, wymagany jest dodatkowy kabel ale daje to swobodę rozmieszczenia elementów na stole przy programowaniu
  • moduł oparty na układzie CP2102, stary, dobry i sprzętowy układ
  • urządzenie pracujące z napięciami 3,3 V oraz 5 V, wybór napięcia jest dokonywany za pomocą zworki lub przełącznika
  • płytka posiadająca złącza o rastrze 2,54 mm pasujące do płytki stykowej.

Tak, w dodatku produkt firmy Waveshare :slightly_smiling_face:

Dziękuję, w takim razie zamawiam

Rafkan daj znać jak poszło mam 2 gniazdka do zrobienia

Czekam w botland na płytkę czujnika deszczu - jak tylko będzie dostępna zamawiam z programatorem

Pochwal się planami wykorzystania tego czujnika :wink:.

Ja kupiłem ten. Zdecydowałem się na niego ze względu na:

  • wsparcie techniczne Mirka - w razie jak bym se nie mógł poradzić z programowaniem.
  • dostęp do aplikacji MkAvrCalculator, autorskiej Mirka, dzięki której jesteś w stanie sprawdzić, a czasem nawet odblokować FBUSy w AVRze w razie wpadki.

Jest droższy, ale masz od razu w cenie licencje do programu, który pozwala Ci programować mC AVR

Mirek ma podobne intencje jak @artur, chce zachęcić średnio kumatego “Kowalskiego” do zabawy elektroniką - od podstaw kanał Mirka