Propozycja nowej kategorii - integracje

Cześć,

Proponuję aby powstała nowa kategoria na forum - “Integracje”, która powinna zawierać:

  • przykłady systemów jakie można zintegrować z Home Assistant,
  • przykłady urządzeń jakimi można sterować z HA (częściowo pokrywa się to z kategorią “Urządzenia” ale opis - “urządzeń dla inteligentnego domu” - bardziej sugeruje urządzenia typu gniazdka WiFi, sensory itd, ktore już są smart), np. dekoder WIFI PREMIUMBOX+
  • customowe integracje napisane, wykorzystywane przez członków forum, np. odczyt danych z sensorów z platformy Syngeos.
2 polubienia

Bardzo dobry pomysł. Kategoria dodana liczę, że jako pierwszy umieścisz w nim temat :smiley:

@artur czy w postach na forum mogę podawać linki do stron osób, które podobnie jak Ty omawiają tematykę i zagadnienia związane z smart home? Większość integracji, których używam znalazłem na tych stronach, czasami po prostu tylko je dostosowuję pod siebie żeby było prościej, przejrzyściej i wygodniej.

@macek moim celem jest rozwinięcie fajnej społeczności, a to polega na wspólnym wymienianiu się wiedzą. Nie mam żadnych problemów z przekierowaniem na inne forum do konkretnych artykułów. Jak dla mnie ważne aby robić taki serwis, że i tak ludzie będą tu chcieli siedzieć nawet gdy trafią gdzie indziej po jakiś zakres wiedzy. Chodzi o to aby współpracować, a nie się zamykać. Ten serwis ma się bronić jakością, a nie sztuczną izolacją.

OK w takim razie biorę się do pisania w wolnym czasie :slightly_smiling_face:

1 polubienie