Propozycja - otwieranie zewnętrznych linków w nowej zakładce

Nie wiem czy silnik forum ma taką możliwość, ale dobrze by było, gdyby linki do serwisów zewnętrznych otwierały się w nowym oknie/zakładce. Co myślicie?

:thinking: U mnie linki otwierają się w nowej zakładce.
Może sprawdź ustawienia przeglądarki. A drugi sposób to, podczas kliknięcia w link przytrzymaj klawisz Ctrl, wtedy powinno wymusić otwieranie linków w nowych zakładkach.

Można też klikać kółkiem (zamiast ctrl), ale pomysł OK.

Jesteś pewien? Przykład linku wewnętrznego oraz zewnętrznego. U mnie oba otwierają się w tym samym oknie.

1 polubienie

Tak. Otwierają się prawidłowo.

@Marek to musisz chyba opublikować swoje ustawienia przeglądarki, bo przynormalnych ustawianiach typowe zachowanie to otwieranie się w tym samym oknie/tabie w poście @shalak i w nowym w poście @Grzegorz_R

Link, który załączył Grzegorz_R faktycznie otwiera się w nowym oknie, natomiast te markdownowe - oba w tym samym. Niemniej jednak artykuł Grzegorza mnie przekonał :stuck_out_tongue:

@szopen Ustawienia mam raczej standardowe, ale to chyba jest kwestia samej przeglądarki.
Jaż używam Brave i linki od @shalak otwierają się tak: pierwszy w tej samej zakładce a drugi (google) w nowej.
Natomiast sprawdziłem na Edge, Firefox i Chrome i faktycznie obydwa linki otwierają się w tej samej zakładce.

1 polubienie