Prośba o opisanie konfiguracji Supla w/g stanu na połowę 2023

Witam ponownie.
Musze się pochwalić że zrobiłem małe postępy, udało mi się dodać parę urządzeń do z2m i zrobić automatyzacje oczywiście nie było to takie proste, bo nie mogłem osiągnąć efektu jaki chciałem ale po wielu godzinach udało się. Mam teraz prośbę czy pomoże ktoś , jak poprzednio aby zintegrować suple z HA ? Tak jak w przypadku z2m z Waszą pomocą udało się to zrobić, teraz czas na Suple.

Masz już skonfigurowany mosquitto broker, dopisz w nim dane użytkownika supla i hasło. Następnie ustaw urządzenie/ urządzenia aby pracowały na lokalnym brokerze mqtt wpisz powyższe dane i to wszystko.

Oki czy mam wpisać w konfiguracji Mosquito Brokerze jakakolwiek dane użytkownik i hasło tak mam teraz, czy dane wygenerowane z brokera clouda supli ?

Podałem przykładowe dane w poście dotyczącym konfiguracji mosquitto brokera.
Poniżej masz opcję konfiguracji po lokalnym mqtt zamela mew-01

Nadal coś mi się nie zgadza, bo na zdjęciu jest konfiguracja z danymi z clouda supli w pliku cpnfig/ configuration.yaml. Jak tak wpisuje w ten plik to mam błąd. Gdzie mam ta konfiguracje wpisać? czy w konfiguracji mosquito brokera czy w pliku config/configuration.yaml ?

Invalid config for [mqtt]: The ‘broker’ option near /config/configuration.yaml:19 has been removed, please remove it from your configuration @ data[‘mqtt’][0]. Got None. (See /config/configuration.yaml, line 19).

mqtt:
  broker: mqtt92.supla.org
  port: 8883
  certificate: auto
  username: ********************************
  password: ********************************
  discovery: true

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem (jak będzie mało to kolejny raz). TRYB LOKALNY.

Ale czy 1sza opcja jest niemożliwa, , aby korzystać i clouda i lan ?

Tego nie wiem ponieważ u Siebie nie korzystam z rozwiązań chmurowych.

Też nie korzystam, ale jest możliwa za pomocą mostkowania brokerów, któś tu już to kiedyś opisywał
https://forum.arturhome.pl/tag/mqtt-bridge

połączenie wygląda wtedy tak

urządzenie Supla <-\\\\\\-> broker MQTT Supla (w chmurze) <-\\\\\\-> broker MQTT lokalny <-===-> integracja MQTT w HA

przy skonfigurowaniu urządzeń Supla do używania brokera lokalnego ścieżka połączeń zmienia się tak

urządzenie Supla <-===-> broker MQTT lokalny <-===-> integracja MQTT w HA

legenda
<-\\\\\\-> połączenie przez internet (po drodze router, urządzenia dostawców itd.)
<-===-> połączenie lokalne bezpośrednie

PS umawialiśmy się - trzymajmy się jakichś zasad (w przeciwnym razie znalezienie dla kogokolwiek czegoś użytecznego staje się trudne): jeden temat = jeden wątek.
Teraz udao mi się to szybko rozciąć na osobne wątki (ale w tamtym starym, to i tak już jest “mydło i powidło”).

zrobiłem według instrukcji, tworząc katalog share, następnie katalog mosquitto, plik bridge.cfg, oczywiście włączajc widok rozszerzeń i zmieniając rozszerzenie i nadal nic się nie dzieje w HA nie mam supli, w ogóle w logach nie ładuje tego pliku bridge.cfg, czy trzeba go jakoś wywoływać ?

customize:
  active: true
  folder: mosquitto

jak mam active : false to chodzi mi z2m a jak zmienie na true to przestaje mi dzialac z2m. Co jest zle ? A supli jak niebylo tak nie ma.

to nie zrobiłeś w/g instrukcji…
/share jest udziałem a nie podkatalogiem, wejdź sobie przez sambę (otoczenie sieciowe windows) na adres twojego HA/HAOS tam wejdź w ten udział i dopiero baw się w katalogi (o ile już nie zostały wcześniej autowygenerowane).

Jeśli to ogarniesz poprawnie, to zrestartuj Dodatek MQTT

PS spóźniony edit (po tym co przeczytałem poniżej, ale może się komuś przyda): /config też jest udziałem

gdzie mam w takim razie szukać udziału share w sambie? skasowałem podkatalog share.

Jesteś za daleko :slight_smile:
Kliknij w adres " 192.168.1.57 "

tak już to zrobiłem cofnąłem się i tam utworzyłem katalog a w nim plik, ale nadal nie widzę urządzenia supli, gdzie go szukać ?

to ma być bridge.conf

I tu był błąd dzięki za podpowiedz rozszerzenie złe robiłem, wszystko hula nie wiem czemu conf mi się skojarzyło z cfg, UFFFFFFFFFFFF kolejny etap za mna