Proxmox błąd TASK ERROR: start failed: QEMU exited with code 1


mam taki błąd podczas uruchomienia VM

A coś więcej - jakieś ogólne podsumowanie instalacji?
To się wywróciło? czy może to jest pierwsza próba i się nie udało.
Konkrety o sprzęcie? procesor, ustawienia BIOS związane z wirtualizacją?

mam server no i chciałem postawic na nim VM no i cos takiego na VM miałem postawic server MC
zmienilem tylko virtualizacje w bios i raid 0 na 7 dyskach
Server:
32gbram
2x xeon(nie wiem jaki)

i nie mam instalaci poprostu zauważylem tu na tej stronie podobny problem wiec napisałęm bo stwierdziłem ze sie znacie server miał słuzyc do kompletnie czego innego niz smart dom

Błędy które pokazałeś wskazują, że ustawienia zapewne nie pasują do sprzętu - skonfigurowałeś VM do korzystania z możliwości sprzętu, których on nie posiada.

Nie sądzę, że ktokolwiek będzie w stanie pomóc przy odpowiedziach w takim stylu (wytłuszczenie moje)

Pewnie to jakiś archaiczny złom, może wyłącz AES?





tak moge to pokazac
nic nie robiłem specjalnego zainstalowałem proxmoxa i wyłączyłem te 2 repozytoria :

dodałem obraz iso i stwozyłem VM i błąd

Pokaż jaki sprzęt przydzieliłeś w tej VM a nie jakieś losowe zakładki.

masz płytę która ma 2 fizyczne 4 rdzeniowe (każdy o 2 wątki) procesory

a jak to pokazac bo ja pirewszy raz kozystam z proxmoxa

tu chyba wezeł ale to dobrz e jest
image

Moim zdaniem przydzieliłeś 2 rdzenie, których nie posiadasz (wychodzę z założenia, że ten procek nie ma wsparcia AES, bo na ten temat masz ostrzeżenia, nie chce mi się kopać po dokumentacji czy jest tak faktycznie, ale jeśli jest, to nie masz ani jednego rdzenia ze wsparciem AES).


prawdopodobnie więcej ustawień w tym miejscu jest niepoprawnych

W ogóle to instalujesz w tej VM windows?

odpowiadałem na poprzedniego posta zanim nawrzucałeś te skrinszoty w kolejnym (edytuj posty jeśli nie ma do nich odpowiedzi, a nie wal jednego od drugim swoim, teraz je scaliłem, ale nie dokładaj nam roboty)

czy dobrze rozumiem, że ten temat nie ma nic wspólnego z HA?

Tak niema nic wspólnego z ha
Instaluje windowsa 10

zmieniłem z aes na host i działa dzk za wszystko