Proxmox Dell wyse 5060

Witam czemu nie mogę zainstalować proxmox na dell wyse 5060 instalacja pokazana na zdięciu
Czarny ekran i nic się nie instaluje czemu.

Spróbuj tego sposobu:

Mam taki ekran chyba że coś robię źle.


Edit:

Podpowie ktoś jak ten proxmox uruchomić.
Bo wydaje mi się że to coś z grafiką

Przecież w podlinkowanym wątku jest podpowiedź i to już w drugim poście
https://forum.proxmox.com/threads/solved-fresh-proxmox-install-with-dev-to-be-fully-populated-error.20211/#post-103009
i 4
https://forum.proxmox.com/threads/solved-fresh-proxmox-install-with-dev-to-be-fully-populated-error.20211/#post-103011

To samo rozwiązanie jest proponowane wielokrotnie w innych miejscach na tamtym forum, więc jeśli wolisz niemiecki zamiast angielskiego:
https://forum.proxmox.com/threads/proxmox-installation-schl%C3%A4gt-zu-beginn-fehl-schwarzer-bildschirm.103862/

PS jeśli nie radzisz sobie z proxmoxem, to sugeruję instalację HAOS-generic.

Ok tylko jak się dostać do tego terminala żeby zmienić.
Muszę Proxmaxa zainstalować na innym komputerze i wtedy szukać
/etc/default/grub

odkomentuj ‘#GRUB_TERMINAL=console’
i skomentuj 'GRUB_GFXMODE=some_Xxsome_Y

Następnie: update-grub

Przecież pokazywałaś jego zdjęcie… (“Emacs-like editing” to okno edytora)

I wciskamy F2 tak.
I co wpisujemy
/etc/default/grub

Musiałbym mieć proxmoxa by widzieć to samo co Ty…
ale musisz przejść do linii w której masz defaultowe ustawienia Grub’a i na jej końcu dopisać słynne nomodeset

Właśnie ze nie mogę wpisać tego magicznego słowa nigdzie bo przed instalacja jest obraz taki jak na tym obrazku


A gdy zainstaluje Proxmaxa na innym komputerze i włożę dysk do dell wyse 5060 mam obraz taki.

Po zmianie na to magiczne słowo niby wszystko startuje ale nie mam połączenia przez przeglądarkę.

Normalnie to się to robi tak:
najeżdżasz kursorem linię, którą chcesz edytować
wciskasz e
dopisujesz co masz dopisać
wciskasz Ctrl+x albo F10


OFF TOPIC

PS Ale skoro masz już kłopoty na etapie instalacji, to sugeruję spróbować instalacji generic, a nie VM (nie wiem czy się to uda, ale nie będziesz miał na głowie konieczności obsługi systemu, którego nie znasz).

Witam zrobiłem instalacje generic działa.
A można jakoś przenieść wsytkie ustawienia i dodatki HA z raspberry na te nową instalacje.

Nie wiem czy to zadziała ale może przez pełną kopię zapasową zrobioną na Rpi3 i wgrana na Wyse.Chociaz to inny sprzęt więc może się nie udać .
Ja kiedyś tak przenosiłem z Rpi na HA na proxmox już nie pamiętam ale chyba zadziałało

Już tak próbowałem i żaden dodatek się nie chce uruchomić

Trzeba zaktualizować starą instalację do bieżącech wersji, zrobić pełny backup, a na nowym sprzęcie przywrócić ten backup (najlepiej na etapie onboardingu) i nie grzebiąc odczekać parę godzin przed dalszymi ruchami (polecam obserwować kontrolkę dysku, może krócej, ale nie ma żadnego wskaźnika postępu, więc gdy zacznie działać interfejs najlepiej wyjść by nie kusiło klikanie, bo addony muszą się zbudować od nowa na innej architekturze procka, oczywiście nowa instalacja musi wtedy mieć dostęp do internetu).

Ja robiłem między-platformowe migracje wielokrotnie jeszcze zanim było oficjalnie zapowiadane, że to ma działać i przez ostatnie 2 lata każda migracja działała, a wcześniej (chyba w okolicach 2019) po prostu należało ponownie zainstalować addony.

Witam czekałem cały dzień ze dodatki sie uruchomią i nic z tego.

Cały dzień to za długo, powinny się podnieść znacznie szybciej - zrestartuj maszynę (“po bożemu” oczywiście, nie przez jakieś odcinanie zasilania!)
"po bożemu"jest po ostatnich zmianach ukryte w tym menu (tylko pozycja Uruchom ponownie)

edit: Nie wiem czemu myślałem o instalacji generic? w proxmoxie musisz zrobić to oczywiście odpowiednio inaczej (w szczególności powinno wystarczyć ponowne uruchomienie tylko VM z HAOS, nie musisz restartować maszyny fizycznej).

Jeśli to nie pomoże, to czeka Cię sporo roboty - w menu każdego dodatku jest możliwość skopiowania jego konfiguracji w postaci YAML i mając to w schowku (lub lepiej tymczasowo wklejone do pliku) można zdeinstalować dany dodatek i zainstalować go ponownie, po czym możesz wkleić konfigurację na swoje miejsce…

Naprawdę moją testową instalację wielokrotnie przenosiłem między różnymi architekturami i dodatki zawsze odbudowywały się samodzielnie (oczywiście MUSI być spełniony warunek konieczny - zapewniony dostęp do internetu), więc nie wiem co zrobiłeś źle, albo czego nie wiemy o twojej migracji.

PS U mnie latają wyłącznie instalacje generic (easy way :smiley: ), proxmox wymaga więcej roboty, ale wewnątrz VM masz praktycznie taki sam HAOS jak przy instalacji generic, tylko musisz jeszcze opanować konfigurację proxmoxa by instalacja odpowiadała mniej więcej twojej dawnej (w szczególności mam na myśli zapewnienie odpowiedniej konfiguracji sieciowej, zapewnienie prawidłowo działającego DNS oraz dostępu do internetu z wewnątrz VM oraz udostępnienie sprzętu z hosta do VM).

Witam wszystko ruszyło po restarcie HA .
A jak mam wejść w PUTTY bo chce zrobic odczyt temperatury procesora według tej stronyhttps://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/165-home-assistant-jak-sprawdzic-obciazenie-i-dane-naszego-systemu.html i nie mogę wpisać komend do terminala.

Adnotacja 2022-08-14 104936

Moim zdaniem tam jest opisana instalacja dockerwa, a Ty masz HAOS-ova, więc metody się różnią bo wewnątrz VM nie masz dostępu do fuzycznego sprzętu.

Czyli nie mogę wpisać tych komed
I instalowania dodatków z putty

Nie, Dodatki masz przecież normalnie dostępne w Sklepie, ale moim zdaniem monitoriwanie stanu maszyny fizycznej z wewnątrz VM trzeba zrealizować inaczej (jakkolwiek możesz w zblizony do opisanego sposob monitorowac stan samej VM HAOS).