Proxmox - monitorowanie parametrów sprzętu

super dzieki za podsuniecie pomyslu, moge powiedziec ze prawie mi dziala, prawie bo cos mam chyba zle sciezke napisana otoz blad w logach to

  • Command failed: “ssh -i /root/.ssh/id_rsa.pub -o StrictHostKeyChecking=no user88@192.168.0.8 -t ‘cat /sys/class/thermal/thermal_zone3/temp’”

tutaj zmienilem juz troche lokalizacje na taka jak mi podaje w konsoli gdzie zapisuje plik ale dalej nie dziala jak moge to jakos inaczej sprawdzic

Pomysł nie mój - ja to musiałem jakoś połączyć i “pożyczałem” z dwóch stron jak to zrobić.
Komendę ssh podajesz w terminalu HA a nie na konsoli i bez znaków " " na początku i końcu.
Tak sprawdzasz czy w ogóle polecenie zadziała po wpisie do configuration.yaml.

Ścieżkę trzeba samemu poszukać do danego sensora - bo nie jest identyczna i zależy od skrzynki na której siedzi PROXMOX.

To już było opisywane na forum:

Wszystko jest dokładnie opisane, postępuje zgodnie z instrukcją i będzie działać.

oki ogarnalem dzieki

A jeszcze takie pytanko czy u ciebie też atrybut ma postać ‘64’ zamiast 64, czy to coś u mnie jest źle, bo jak mam ‘64’ to jie rysuje mi wykresu

Musisz przekształcić string w liczbę.
Wklej istotne fragmenty swojej konfiguracji jako kod, to zapewne ktoś znajdzie przyczynę.

Pytasz do Grafany ? - u mnie się to rysuje jakbym wstawił.
I nie wiem co to znaczy “64” - w sensie gdzie mam taki atrybut, jeśli pytanie było do mnie skierowane

Przepraszam za zamieszanie już nie aktulane już dziala jak powinno w sumie nie wiem do końca czemu tak było ale ważne że działa, a jeśli chodzi o ten atrybut to czemu zapisywał się w cudzysłowie(64 to przypadkowa wartość temp) , bo później przez to wykres nie rozpoznawał prawidłowo liczby

Dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam Piotr

Jeżeli jesteście zainteresowani to “dorobiłem” po ciężkich bojach podgląd temperatury bezpośrednio w PROXMOXIE.

Nie ja jestem autorem modyfikacji - grzebiemy bezpośrednio w plikach konfiguracyjnych.
Trudność polegała na tym iż opis był do wersji 6.3 a tu jak widać jest 7.0 więc ja laik totalny grzebałem po omacku bo są różnice w plikach.

Wątek na którym się oparłem : PVE adds cpu temperature display—U disk installation Proxmox VE (three)
Jak są odważni to mogę dać opis już od siebie - na gotowo.

Czy mógłbyś podesłać jak Ci się udało zaimplementować to rozwiązanie w proxmoxie wersji 7 ?

Niestety nie mogę a grzebać drugi raz nie chcę - przeinstalowałem PROXMOXA a nie mam kopi tych plików.
W tym wątku co podałem jest to opisane - tylko najpierw utwórz kopie oryginalnych plików - bo ja wariat grzebałem na żywca. Nie jest to trudne - PROXMOXA nie zepsujesz - chyba.
Sprawdzasz zmiany od razu na żywo - odświeżając stronę PROXMOXA. Jak skopiesz - to Ci trochę poucina widok i tak się bawisz aż uzyskasz efekt końcowy.
Lepszym rozwiązaniem jest export parametrów do Grafany - ale z tego co pamiętam też nie pokazywał temperatury a i tej konfiguracji nie posiadam obecnie bo…przeinstalowałem.

Dzięki za odpowiedz już sobie poradziłem :smiley:. Grzebałem na żywca raz się żyje :stuck_out_tongue:.

XDXDXD - prosze bardzo XD