Proxmox na Fujitsu S920 jak zmienić dane sieci? siec MESH TP Link nie łączy się

Chodzi mi o rozpakowanie na komputerze

podaje ze plik uszkodzony, zmienilem nazwe z rozszerzeniem *.img i rowniez ze jest uszkodzony.
Z tego co podaje Artur w tutorialu plik powinien miec rozszerzenie *.gz a ma *.xz . niestety tu podmiana tez nic nie daje.

Z tego co czytam na stronie Proxmoxa to
We currently do not support xz (I guess it is quite simply to unpack and gzip them).
wiec spakowanie HA przez *.xz w najnowszej wersji jest problemem

Zrobiłem jak napisałeś rozpakowalem WINZIPem ale zeby wyslac na serwer musze wyslac jako *.iso i potem usunać iso?

spróbuj jeszcze zamiast gunzip wpisać unxz

wpisałem unxz i reszte i działa , dziękuję! dlaej działam

Zawsze jest kilka dróg:

  • ja robiłem tak, że pobierałem obraz, rozpakowałem i zmieniłem rozszerzenie na .img (u mnie zajmowało ok. 800MB) i załadowanie do HA, wtedy nie trzeba rozpakowywać,
  • druga droga pobranie, zmiana rozszerzenia i załadowanie do HA i trzeba rozpakować, @artur w tutorialu miał repozytorium .gz, więc trzeba rozpakować za pomocą gunzip, teraz jest pakowany do repozytorium .xz więc musimy użyć unxz.

Powodzenia

To już z tego co widzę ostatni krok , niestety w konsoli nie startował HA i znalazłem na tym forum ze trzeba zaznaczyć dysk co zrobiłem ale niestety daje restart konsoli, wyłącz


i nic się nie dzieje nadal mam

Spróbuj odznaczyć ide2 i net lub przenieść scsi0 na pierwsza pozycję. Ja zrobiłem obie rzeczy i działa ok. A kolor czerwony/pomarańczowy sugeruje (?) że nie zrobiłeś restartu.

Dziękuję zadziałało, HA też działa… wreszcie…:wink:

No to teraz dopiero się zacznie zabawa :grin:

sam się boję :wink: walcze nad dodaniem aeotec z wave stick poprzez usb :wink:

@Xoron
Jeśli to Z-stick S2 (DSA02203-ZWEU) to użyj jakiejś archaicznej wersji HA - powiedzmy coś w okolicach 0.90
(to TYLKO na wypadek gdyby się w żaden sposób nie udało w aktualnej wersji)