Proxmox na Fujitsu S920 jak zmienić dane sieci? siec MESH TP Link nie łączy się

Witajcie, przeprowadziłem instalacje jak na filmiku. Wszystko przebiegło pomyślnie - mam adres. Niestety nie jestem w stanie połączyć się z urządzeniem ani Putty ani przeglądarką.
Przypuszczam, że wpisałem złe dane sieci, czy jest szansa wejśc w Promoxa i ustawić dane sieci czy musze przeprowadzić całą instalację od nowa?
Jeśli od nowa czy mam jakoś czyścić dysk SSD?

Jak masz adres sprawdzony w routerze, to pytanie czy wpisałeś port na końcu adresu IP :8006 ?

Wpisywałem bez :8006.
Mam sieć mesh na TP Link i z tego co widzę Fujitsu nie łączy się tj nie pojawia się w apce adres jaki podałem z możliwych dostępnych…

Jeśli w czasie instalacji Proxmoxa ustawiłeś, żeby adres IP pobierał z DHCP, to możesz się do niego dostać przez sieć bez problemu. Jeśli jest na proxmoxie DHCP, to znaczy błąd masz gdzieś w konfiguracji sieci, albo używasz błednej adresacji.

Musisz powiedzieć więcej - jaki masz router, jaka konfiguracja DHCP (może Ci brakło adresów?), co rozumiesz przez “mesh” oraz w jaki sposób podpięte są urządzenia.

Pamietaj, że do proxmoxa możesz też sie zalogować lokalnie, tzn podpinając klawiature i monitor.

Przyznam, że nie chce się poddać ale już brakuje mi pomysłów wpisywania danych sieci w proxmoxa…
Odpowiadając na pytania:
Router glowny to TPLInK deco M5( umożliwia podłączenia kolejnych w sieć mesh ale na tym etapie to nie ważne myśle )
W apce routera mam takie adresy :


Co ciekawe w proxmoxie trzeba podać DNS którego nie mam w moich ustawieniach ;(

Podczas instalacji miałeś podpięte urządzenie do sieci (eht?) i musiałeś wprowadzać dane?

A z :8006?

Na końcu instalacji proxmoxa był ekran z IP do zalogowania

Urządzenie nie było podpięte kablem.

Nie próbowałem z 8006 ;(
Adres był podany z 8006…

Jak popodpinane są urządzenia, opisz sieć!

W tym rozumieniu Mesh może namieszać - jeśli masz podpięty komputer ethernetem do jednego węzła, a proxmox ethernetem do drugiego, to routery wpiete w mesh muszą przesyłać między sobą ruch DHCP, a możliwe, że tego nie robią (może trzeba włączyć odpowiednią opcję, a ogólnie to wszystko zależy od tego jak jest zaimplementowane trasowanie między węzłami mesh).

Zacząłbym od maksymalnego uproszczenia sytuacji, czyli powyłączaj wszystkie odbiorniki mesh, zostaw tylko jeden router, wpięty jednym kablem do kompa, drugim do proxmoxa. W routerze powinieneś móc zobaczyć jaki adres IP został przypisany do proxmoxa, spróbuj wtedy odpalić w terminalu komendę ping <adres_proxmoxa>, np. ping 192.168.68.101 - jeśli masz odpowiedź, a dalej po wejściu na http://192.168.68.101:8006 masz timeout, to znaczy, że proxmox nie wystawił swojego panelu na port 8006 (może to zmieniłeś w czasie instalacji?). Wtedy można komendą nmap -p 1-65535 <adres_proxmoxa> zobaczyć jakie porty na pootwierane i próbować po kolei.

Problem w tym ze urządzenia tego typu maja tylko jedno gniazdo na kabel wiec nie jestem w stanie w tym samym momencie podłączyć komputera i fujitsu z proxmoxem ;(

To może sprobuj :slight_smile:

Warto kupić nawet najtańszy switch, właśnie do takiego diagnozowania problemów.

@shalak nie no bez przesady, dowolny skaner sieci wystarczy (nawet adroidowy Fing, choć są i lepsze), tak swoją drogą każdy mniej lub bardziej przyzwoity router ma gdzieś w swoim interfejsie listę podłączonych klientów.

Sama apka ma informacje o urządzeniach online i offline


A także IP

Ale niestety po podłączeniu urządzenia nawet kablem nie wykrywa fujitsu …

Czyli jak rozumiem jest to kwestia do głębszej diagnostyki, bo wygląda faktycznie na nieskonfigurowaną lub błędnie skonfigurowaną sieć w Fujitsu, a tak spytam “z głupia frant” - zamontowałeś w nim kartę WiFi skoro piszesz, że połączenie przewodowe traktujesz tylko opcjonalnie?

Kurde , głupio się przyznać ale nie… wyjdę na leszcza :confused: czemu auto nie jedzie Panie bo nie ma paliwa a my silnik naprawiamy… :wink:

zatem tylko połączenie kablowe , pytanie co wpisać z tych ustawień (zdjęć) skoro nie mam DNS ?

Nie wiem, może masz wersję z WiFi (wersja standardowa na pewno jest bez, karta WIFi jest dodatkiem), no ale to Ty musisz wiedzieć jakim sprzętem dysponujesz…

Chciałem wszystkim bardzo podziękować za pomoc i czas, wystarczyło połączyć kablem router(pomimo ze ubogi w gniazda) i proxmox sam sobie podpisywał dane podczas instalacji na Fujitsu.
Jeszcze raz Big tx bo spędziłem trochę czasu nad rozkminianiem a rozwiązanie było błache. Dobrze ze są takie fora i podpowiedz pozwala ruszyć dalej

Niestety mam kolejny problem przy próbie rozpakowania hassos


Informacja suffix ignore
Co to może być ?

Spróbuj załadować już rozpakowany - ja tak robiłem i spokojnie poszło

Problem w tym ze nazwę zmieniłem bez problemu ale nie da się rozpakować, po rozpakowaniu powinien być bez rozszerzenia *.xz