Proxmox na laptopie - wyłączenie usypiania/hibernacji po zamknięciu ekranu

Witam
Czy jest jakiś sposób aby wyłączyć usypianie/hibernację notebooka po zamknięciu klapy z ekranem? Mam postawionego Proxmoxa + HA na laptopie Dell-a - jest to o tyle dobre (dla mnie) rozwiązanie że laptop ma własną baterię więc po zaniku zasilania nie musi się od nowa uruchamiać bo te chwilowe mignięcia wytrzymuje. Problem mam taki że nie mogę mieć zamkniętej klapy z ekranem bo komp przechodzi w tryb uśpienia. Najchętniej ustawił bym wyłączenie ekranu po zamknięciu klapy aby się nie świecił ale przy zachowaniu pracy systemu.

Trzeba się za to zabrać jakoś tak

O kurcze czyli klepanie kodu - myślałem że będzie to opcje ustawienia “checkbox” i gotowe :slight_smile:
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Muszę przyznać że to forum działa znacznie lepiej i szybciej niż hejdom :slight_smile:

Podobno HAOS-generic ma tą opcję ogarniętą już od dawna (ale nie miałem nigdy dotąd laptopa, na którym mógłbym to na spokojnie przetestować).

Wspominam o tym na wypadek gdybyś nie miał tam żadnych innych VM niż HAOS-ova (więc wtedy proxmox może tracić sens i sensowna może być instalacja bare-metal).

Ja mam obecnie lapka I na nim proxmoxa. 32GB ramu i i5-8th.

Wystarczy zainstalować MC na proxmoxie i zmienić 2 rzeczy w pliku

P. S. Laptop z ha I omv pobiera 10W.

1 polubienie